Jak uprawiać buraki jadalni

Buraki – pyszne i zdrowe warzywo, popularnym w diecie wielu narodów świata, a szczególnie ulubiony w Rosji. Aby samodzielnie rozwijać ten warzywa korzeniowe, należy wiedzieć, niektóre tajniki sadzenia i pielęgnacji danych roślin.

Jak uprawiać buraki jadalni

Trzeba

  • – przygotowana lozko;
  • – nasiona;
  • – organiczne i nieorganiczne nawozy;
  • – popiół;
  • – sprzęt ogrodniczy;
  • – preparaty do zwalczania szkodników;
  • – wilgotny piasek.

Instrukcja

1
Buraki czerwone mogą być wysiewane w dwóch kadencji – po zbóż i w połowie maja. W pierwszym przypadku otrzymasz zbiorów do stosowania latem, rośliny drugiej kadencji dadzą korzenie na zimę.
2
Umieść tę kultury po surówka z białej kapusty, pomidorów, ogórków, ziemniaków. Ponadto, sadzić buraki można nie tylko na poszczególnych odcinkach, a i w roli uszczelki innych warzyw – ogórka, pomidorów, ziemniaków.
3
Przygotowanie gleby spędzić dokładnie tak samo, jak i dla marchwi. Na ubogich ziemiach podczas wiosennego перекапывания dokonaj kompost lub próchnicy w wysokości 25-30 kg na 10 m?. Dobrze разрыхлите działka.
4
Nasiona przed siewem namoczyć na 48 godzin w wodzie o temperaturze pokojowej. Można wytrzymać materiał siewny w infuzji popiołu (dwa małe pudełka zapałek na litr wody) w ciągu 4-6 godzin. Dzięki takiej obróbce nasiona lepiej kiełkują.
5
Высевайте buraki rzędami w odległości 30 cm, głębokość siewu 3-4 cm Zagęścić grunt odwrócony bokiem prowizji. Przez 5-7 dni разрыхлите nawy na głębokość 4-6 cm.
6
Zrób dziesiątkowanie, kiedy buraków pojawi się drugi prawdziwy liść. Między roślinami należy zostawiać odległość w granicach 3-4 cm Usunięte pędy można sadzić na inne łóżka.
7
Проредите buraki czerwone po raz drugi, gdy nastąpi faza 4-5 prawdziwych liści (średnica korzeni powinien wynosić 1,5-2 cm). Zostaw odległość między roślinami w granicach 6-8 cm Bardzo pojedynkować nie warto, tak jak w tym przypadku buraki rośnie dość duży i nadaje się do spożycia.
8
Nie zapomnij o karmienie. Po pojawieniu się 3-4 prawdziwych liści na 1m? wnoszą roztwór 1 łyżka. łyżki нитрофоски na 10 l wody. Po osiągnięciu корнеплодами 2,5-3 cm średnicy ich paszy wtórnie (około 7 l wody na 1m?) roztwór kurzego łajna (2 kg suchej masy na 10 litrów wody). Między tymi подкормами опрысните ściółki roztworem mocznika (łyżka na 10 l wody).
9
Zalać buraki w miarę wysychania gleby, w zależności od temperatury powietrza, nie jest zbyt obficie, ale i tak, aby było wystarczająco dużo wilgoci.
10
Systematycznie рыхлите nawy, niszczyć chwasty. Jeśli ściółki atakują mrówki lub wołek, jak, posypać ją gorącym popiołem lub specjalnymi preparatami przeznaczonymi do walki z danymi szkodników.
11
Należy sprzątanie buraków wcześniej niż marchwi, ponieważ jej korzenie, wystające nad powierzchnią gleby, łatwo uszkodzone mrozami. Standardowa wielkość korzeni do zbioru powinna być od 5 do 10 cm średnicy.
12
Burak ma dobrą trwałe, ale z upływem czasu marszczy z powodu odwodnienia. Jeśli nie masz możliwości regulacji wilgotności i temperatury w miejscu przechowywania, zapakować do woreczków korzenie lekko wilgotnym piaskiem.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.