Jak uprawiać ogród truskawki

Meble poziomka – wieloletnia roślina, czasami zwane truskawkami lub, według nazwy jednego z popularnych odmian tej kultury, victorią. Przy wyborze odmiany, dostosowany do lokalnych warunków klimatycznych i zachowaniu techniki rolniczej meble truskawki daje wysokie plony w ciągu kilku lat, a przy aktualnym aktualizacji lądowań można uzyskać dobry plon stale. Propagowane przez ta kultura укорененными krzewami, powstają na pędach prostaty.

Jak uprawiać ogród truskawki

Trzeba

  • – zgnił kompostu;
  • – piasek;
  • – heteroauxin;
  • – мульчирующий materiał.

Instrukcja

1
Czas do sadzenia truskawek należy wybrać w zależności od warunków klimatycznych terenu, gdzie masz zamiar hodować tę kulturę. W obszarach z trochę śniegu mroźnej zimy zaleca się sadzić truskawki na wiosnę, aby za lato rośliny zdążyły się rozwinąć na tyle silny. W miejscowości z bardziej łagodnym klimatem z wejściem poziomki ogrodowej można poczekać do początku jesieni. Jeśli chcesz uzyskać pierwsze plony już w przyszłym roku wypuścić młode rośliny do gruntu w lipcu i na początku sierpnia.
2
Do poziomki ogrodowej pasuje dobrze oświetlony odcinek łatwy, nie bagienne gleby, na którym w ciągu ostatnich trzech-czterech lat nie rósł papryka, ziemniaki, pomidory lub meble truskawki. Jeśli masz zamiar sadzić truskawki na wiosnę, przygotowanie gleby jesienią. Dla letniej i jesiennej posadzeniu ziemię przygotowują dwa tygodnie przed sadzeniem.
3
Kopać wybrany obszar ziemi, usuwając korzenie wieloletnich chwastów, larwy хрущей i проволочников, jeśli zostały złowione przy перекопке. Te i inne uszkadzają korzenie ogrodowej poziomki, więc lepiej od nich wcześniej pozbyć. Dokonaj zgnił kompostu lub obornika z obliczeń trzy-cztery kg nawozu na metr kwadratowy ziemi. W celu poprawy struktury ciężkim gliniastym podłożu zaleca się wprowadzać piasek.
4
Sadzić ogród truskawki zaleca się w wilgotnej pochmurnym niebie. Przygotowanej ściółki należy obficie podlać za dwa dni do lądowania.
5
Oddziel zakorzenione gniazdka od pędów, na których są uprawiane, i wykopać ich z ziemi, jeśli wziąć kartę materiał z własnych grządek. Otwarte korzenie młodych gniazd zaleca się zanurzyć w mieszaninie z wody, gliny i iaa. Na pięć litrów płynu konieczne jest jedna tabletka leku.
6
Sadzimy ogród truskawki rzędami, znajdującymi się od siebie w odległości około sześćdziesięciu centymetrów. Między krzewami w rzędzie pozostawiają okres dwadzieścia pięć-trzydzieści centymetrów. Rozłóż korzenie rośliny i posypać je ziemią, tak, aby punkt wzrostu nie znalazła się poniżej poziomu gleby.
7
Wlać ściółki i posypać gleby warstwą trocin. Jeśli masz zamiar używać мульчирующий włóknina, rozłóż go na ogrodzie przed posadzeniem truskawek i zabezpieczyć krawędzie. W miejscach, gdzie będą się znajdować rośliny, w мульчирующей filmie przecinają otwory.
8
Podstawowa pielęgnacja nasadzeń ogrodowych poziomki sprowadza się do рыхлению i pielenie grządek. Przy suchej pogodzie posadzeniu należy podlewać. Po zbiorze truskawki są cięte, usuwając stare liście. W trakcie przycinania na урожайных krzakach dwóch-trzech lat wieku pozostawiają kilka najsilniejszych pokłon pędów i młode rozety, które będzie można wykorzystać do ponownego sadzenia truskawek.
logo
Article Categories:
Sad i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *