Jak uprawiać ogród żurawina

W ogrodzie jest całkiem realne uzyskać dobre zbiory żurawiny. Dla dobrego wzrostu roślin niezbędna jest odpowiednia gleba, regularne podlewanie i dobre światło. W cieniu żurawina będzie rosła słabo.

Jak uprawiać ogród żurawina

Trzeba

  • – штыковая łopata;
  • – просмоленные deski;
  • – papa lub papy;
  • – piasek;
  • – torf;
  • – nawozy mineralne.

Instrukcja

1
Żurawina rośnie zwykle na bagiennym terenie. Jednak ona także będzie się dobrze rozwijać i w zwykłej glebie. Dla крупноплодного rośliny dobrze nadaje się działka, stan wód gruntowych na którym nie bliżej 30 cm od powierzchni. Na tym odcinku żurawiną można uprawiać nawet bez nawadniania. Jeśli w ogrodzie woda gruntowa warto głębiej, należy regularnie podlewać roślinę. Najlepszym sposobem jest deszczowanie.
2
Bog żurawiną można hodować tak samo, jak i крупноплодную. Dla niej idealny działki, poziomu wód gruntowych, na którym znajduje się poniżej 20-30 cm od powierzchni. Do sadzenia roślin w ogrodzie należy wybrać miejsce, gdzie jest luźna i lekka gleba. Świetny warunkiem jest obecność torfu przejściowego. Rzecz w tym, że jest on bardziej zbliżony do naturalnych warunków uprawy żurawiny.
3
Jeśli na swojej działce piaskowa lub легкосуглинистая gleby, należy ją koniecznie wymieszać z верховым torfem, przy czym stosunek musi być 1:1. Jeśli gleba тяжелосуглинистая, trzeba ją całkowicie zastąpić. W tym celu wykopać rów o głębokości ze bagnet łopaty. Szerokość powinna wynosić około 60 cm Długość może być dowolna. Ściany wykopu zamknij просмоленными deskami. Również możesz użyć do tego papa lub papy. Ogrodzenie jest konieczne do tego, aby na клюквенную делянку nie пролезли cebulki tej chwasty. Wsypać ją верховым torfem lub jego mieszaniną z piaskiem.
4
W jednym miejscu zaleca się sadzić odmiany żurawiny, które należą do tej samej botanicznej myśli. Żurawina błotna i крупноплодная nie będą zapylają się wzajemnie. Rzecz w tym, że mają one różną liczbę chromosomów.
5
Przy pielęgnacji roślin należy stosować rozdrabnianie. Jeśli uprawy żurawiny gleby torfowej, ściółka może służyć piasek. Karmić roślin zaleca się nawozy.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.