Jak uprawiać ogórki zimą w szklarni

Większość ogrodników rosną na swojej farmie taką zapiekanek kulturę, jak ogórki, a to nie jest zbyt trudne. Jednak można je uzyskać nie tylko latem, ale i zimą, we własnej szklarni. Więc jak poprawnie uprawiać ogórki w zimie?

Jak uprawiać ogórki zimą w szklarni

Instrukcja

1
Do sadzenia ogórków w szklarni znajdź najlepsze odmiany, które są odporne na różne choroby i nie dadzą gorzkie owoce. Najbardziej popularne odmiany ogórków, które są uprawiane w osłonami: „Zozula”, „Majowy”, „Кукарача” i „Kwietniowy”. Również dobrze sprawdzają się „Korniszona” i „Claudia”.
2
Przed przystąpieniem do uprawy ogórków, należy wiedzieć kilka cech technologicznych. Zwróć szczególną uwagę na oświetlenie szklarnie, tak jak ta kultura jest светолюбивой, dlatego powinna znajdować się w oświetlonym miejscu. Glebę należy przygotować z jesieni, dokonaj pod перекопку kompost lub torf (jeden ведру na metr kwadratowy).
3
W szklarni powinien być stały i optymalny mikroklimat, utwórz narzędzia do pończoch rzęsy. Do tego przeciągnij szpaler wzdłuż całego szeregu pod sufitem, a następnie opuść w dół, sznurki, do których w przyszłości i będą подвязываться grown огуречные bata.
4
Spędzasz lądowanie sadzonek w zimowej szklarni na początku stycznia. Przy tym należy umieszczać na trzy rośliny na jeden metr kwadratowy. Zapewnij почвогрунт optymalnej temperatury, wymaga подпочвенный ogrzewanie. Jako biopaliwa mogą służyć trociny, obornik, подсолнечная łuski lub słoma. Są i inne sposoby: zasobniki lub regały, wzniesione nad sufitem, gdzie grunt jest ogrzewane poprzez ciepłego powietrza szklarnie.
5
Temperatura w szklarni powinna wynosić 23 stopni w dzień i 18 stopni w nocy. Dokładnie taką temperaturę przewiduje prawidłowa technologia uprawy ogórków szklarniowych. Zapewnij ogórki terminowe i obfitego podlewania (tylko ciepłe i отстоявшуюся wody) i dostęp świeżego powietrza (okresowo do wentylacji szklarni, to uchroni rośliny przed szkodnikami i pleśnią). Za niewłaściwa pielęgnacja i nienależną podlewanie ogórki ci отплатят gorzkimi owocami.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.