Jak siać ogórki

Ogórki – jedna z najbardziej popularnych warzyw uprawy wraz z ziemniakami i pomidorami. W środku jest ciepło i влаголюбивое roślina uprawiana w tunelach foliowych lub z wykorzystaniem укрывного materiału, w przypadku spadku temperatury. Terminy i sposoby siewu ogórków różnią się w zależności od metody uprawy.

Jak siać ogórki

Trzeba

  • – марганцовка;
  • – drenaż;
  • – ziemia torf;
  • – piasek;
  • – próchnica;
  • – obornik;
  • – drewniany popiół;
  • – okładka materiały.

Instrukcja

1
Grunt do ogórków przygotowują z jesieni. Wybierz obszar luźne, lekko kwaśne gleby, osłonięte od silnych wiatrów. Ogórki toleruje lekkie zacienienie, ale w gęstym cieniu огуречные łóżka lepiej nie pisać. Podczas jesiennej перекопке gleby dokonaj wiadro obornika i dwieście gramów popiołu drzewnego na metr kwadratowy gruntu.
2
Ogórki są uprawiane jako metoda sadzonka, jak i z nasion, obsiane w otwartym terenie. Przygotowaniem materiału do sadzenia przy рассадном sposobie uprawy warto zająć się na początku kwietnia. Moczyć огуречные nasiona na piętnaście minut w roztworze nadmanganianu potasu.
3
Umyć przetworzone nasiona i zawiń je w wilgotnej szmatki, aby dorosnąć. Najlepiej użyć do tego celu łatwo намокающий materiał z gęstym splotem. Po tym jak ogórki tak, ich korzenie nie będzie łatwo wyodrębnić nienaruszone z tkaniny jak marley. Umieść nasiona w miejsce temperatura nie spada poniżej dwudziestu stopni i należy uważać, aby tkanina pozostawała wilgotna.
4
Przygotuj pojemnik do sadzenia. Na dno pojemnika wsypać warstwę drenażu o grubości około centymetra. Na wierzchu warstwy drenażowej wsypać podłoże, miesza się z czterech części próchnicy, części piasku i dwóch części humusu. Посейте kiełkującego nasiona mieszanki gleby na głębokości dwa centymetry, przykryć folią lub przezroczystą pokrywę i umieść skrzynię w taki sposób, aby temperatura powietrza nie spada poniżej dwudziestu pięciu stopni.
5
Tydzień po tym, jak pojawią się siewki, temperaturę w тепличке z рассадой można zmniejszyć do dwudziestu stopni. Sadzonki podlewamy wodą nieco cieplej temperaturze pokojowej. Aby sadzonki nie вытягивалась, досвечивайте jej świetlówką.
6
Огуречную sadzonki zaleca się sadzić na ściółki po tym, jak minie niebezpieczeństwo wiosennych przymrozków. Za tydzień do tej rośliny należy przygotować się do abordażu: obniżyć temperaturę w pomieszczeniu z рассадой do piętnastu stopni i zmniejszyć podlewanie.
7
W przygotowanej z jesieni ogrodzie wykopać rowek o głębokości trzydziestu centymetrów. Na jego dnie umieścić warstwę humusu o grubości około piętnastu centymetrów i wsypać go z wierzchnią warstwą gleby. Do ogórków zaleca się kształtować lekko podwyższoną ściółki.
8
Niektóre овощеводы wolą siać ogórki безрассадным sposób. Do tego nasiona zawinięte w wilgotną szmatkę na dwanaście godzin, po czym wysiewa się w przygotowaną glebę na głębokość trzech centymetrów. Pomiędzy poszczególnymi roślinami pozostawiają odległość około dziesięciu centymetrów. Robią to po tym, jak ziemia ogrzewa się do piętnastu stopni.
9
Dla normalnego wzrostu огурцам wymaga temperatura powietrza około dwudziestu pięciu stopni. W przypadku zagrożenia mrozem przykryć warstwą ściółki.
logo
Article Categories:
Sad i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *