Jak wychować ogórki

Chyba rzadki letni mieszkaniec nie uprawia ogórki w swoim ogrodzie. Przecież ogórek najbardziej popularne warzywo, które często korzystają z w jedzenie świeże i marynowane postaci. Jak prawidłowo wychowywać ogórki na swojej stronie, aby uzyskać obfite plony?

Jak wychować ogórki

Trzeba

  • – nasiona ogórka;
  • – plastikowe kubki;
  • – перманганат potasu;
  • – okładka materiały;
  • – nawozy.

Instrukcja

1
Przy wyborze miejsca do sadzenia ogórków należy pamiętać, że są one bardzo wrażliwe na żyzność gleby, ciepło i światło. Ogórek jest jednym z najbardziej ciepłolubnych warzyw uprawianych w gruncie. Optymalna temperatura wynosi 18-26 stopni. W temperaturze poniżej 10 stopni roślin drastycznie spowalnia swój wzrost, korzeń szyjka zachoruje i roślina ginie.
2
Zaleca się sadzić ogórki w przepuszczalnej i высокоплодородную gleby o niskiej zawartości azotu. Zbyt kwaśne gleby известкуйте. Najlepsze prekursorami są pomidor, ziemniaki, cebula, groch i kapusta. Jesienią należy wprowadzać pod перекопку świeżego obornika (jedno wiadro na metr kwadratowy). Jednak obornik można zastąpić суперфосфатом lub popiołem. Wiosną glebę jeszcze raz dokładnie kopać i разрыхлите.
3
Wiosną, około jeden-dwa miesiące przed sadzenia ogórków w otwartym terenie, należy siać nasiona na rozsadę. Wstępnie dokręcić nasiona w kilka warstw gazy i zwilżyć ciepłą wodą, pozostawić na kilka dni do kiełkowania. Nie zapomnij okresowo dolewać ciepłą wodę. Następnie wysadź nasiona (po dwa nasiona w pojemniku) w małych doniczkach lub plastikowe szklanki, wlać i postaw w ciepłe miejsce.
4
Tak jak ogórki źle znoszą przesadzania, sadzić je w otwartym terenie wraz z bryłą ziemi (po tym jak się rozgrzeje gleba). Lozko musi być wysoki, wznieść się na 15-20 cm nad poziomem ziemi. Polać ciepłym roztworem nadmanganianu potasu jasno-różowy kolor i przykryć od góry folią do nagrzewania. Ze strony silnych wiatrów zrób mały wałek.
5
Zapewnij ogórki podlewaniem obfite, szczególnie w okresie intensywnego wzrostu i edukacji jajników. Nawet niewielki wysuszaniu gleby może prowadzić do powstawania goryczy w ogórkach, który czerpać będzie już niemożliwe żadnymi podlewaniem. Podlewamy roślin ciepłą i отстоявшейся wodą, zimna może prowadzić do zahamowania wzrostu i powstawania pleśni.
6
Мульчируйте gleby, to znacznie przyspieszy pojawienie się owoców i zwiększy plon ogórków. Poza organicznej ściółki, użyj bardziej nowoczesne укрывные materiały, które mają właściwość przepuszczać promieniowanie podczerwone, utrzymać wilgoć w ziemi i hamuje rozwój chwastów.
logo
Article Categories:
Sad i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *