Jak wychować dobre plony pomidorów

Pomimo obfitości warzyw i owoców w sklepach i na rynkach, fani nadal je uprawiać w swoich przydomowych ogródkach. Ale problemem pozostaje plony, jest bardzo niska w centralnej Rosji dla takich wymagających pielęgnacji roślin, takich jak pomidory. Jednak u hodowców ma swoje metody na zwiększenie ilości i jakości owoców różnych kultur.

Jak wychować dobre plony pomidorów

Trzeba

  • – nasiona pomidorów;
  • – szklarnia;
  • – nawozy;
  • – środki od szkodników.

Instrukcja

1
Wybierz odmiana pomidorów, najbardziej odpowiedni dla ciebie nie tylko w smaku, ale i dla innych opcji. Na przykład, dla północnych regionów i Syberii lepiej dać pierwszeństwo скороспелым lub среднеспелым odmian, na przykład, „Cherry” lub „Labrador”. Późne odmiany, najprawdopodobniej nie zdążą dać wystarczającą ilość owoców nawet w szklarni, tak jak lato w północnych i wschodnich regionach kraju zazwyczaj krótko.
2
Popraw gleby przed sadzeniem roślin. Do tego kopać działkę i wprowadzić tam próchnicy i popiół.
3
Sadzić pomidory w szklarni. Ona będzie w stanie chronić rośliny o różnice temperatur, które w większości regionów Rosji są możliwe i w środku lata. Poprawnie wybierz miejsce dla instalacji – pomidory powinny otrzymywać jak najwięcej ciepła słonecznego i światła do pomyślnego wzrostu i dojrzewania owoców. Uprawa pomidorów w gruncie często również jest możliwe, ale jest obarczona ryzykiem śmierci roślin od przymrozków na początku lub na końcu domek sezonu. To znacznie zmniejsza produktywność twoich pomidorów.
4
Regularnie podlewamy i nawozić krzewy pomidorów. Przy tym niektórzy hodowcy zalecają, aby wstrzymać nawożenie podczas edukacji jajniki, tak jak nadmiar niektórych substancji może zahamować ten proces. Później, w czasie pojawienia się i wzrostu owoców, należy powrócić do pierwotnego harmonogramu nawożenia. Jako nawóz należy stosować jako naturalne – dziewanny, ptasie odchody i wyprodukowane sztucznie, na przykład, połączenia na bazie azotanu.
5
Przetwarza krzaki pomidorów środków od chorób i szkodników. Najbardziej rozwoju rośliny i edukacji jajników szkodzi mszyce i фитофтора. W pierwszym przypadku wystarczy przemyć odlewania wodą z mydłem w przypadku wystąpienia wstęg, wskazujących na obecność owadów. W drugim przypadku опрыскайте uszkodzone i sąsiednie rośliny bordeaux cieczy – może pomóc, nawet jeśli pomidory już brązowieją od rozprzestrzeniania się grzyba. Najbardziej chore krzewy trzeba po prostu odchwaszczać.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.