Jak rozwijać doniczkowa drzewo

Pokojowe drzewa cieszą się coraz większą popularnością. Do tego rodzaju roślin można zaliczyć: palmy, kroto, аукубу, драцену, диффенбахию i wiele innych. Ficus również wybierają się do uprawy w warunkach domowych.

Jak rozwijać doniczkowa drzewo

Trzeba

  • – łodygi rośliny;
  • – specjalny substrat;
  • – pojemność;
  • – nawozy;
  • – woda.

Instrukcja

1
Kup łodygi roślin w centrum ogrodniczym. Wyrostek powinien mieć 2-3 węzła dla dobrego rozwoju. Kawałek trochę osuszyć. Zrób małe nacięcie w kształcie krzyża na dole cięcia.
2
Lądowanie należy wykonywać w małej pojemności, przygotowując wcześniej specjalny substrat. Aby to zrobić, wymieszać piasek, torf, humus i blachę ziemi w równych proporcjach. Po wylądowaniu podłoże dobrze wlać. Naczynie przykryć szkłem lub folią, tworząc w ten sposób, wilgotny mikroklimat. Łodygi posadzone pod niewielkim kątem na jeden węzeł, nie zasypianie miejsce umocowania arkuszy.
3
Przez 1-1,5 miesiąca roślina przyjmie się w pełni. Teraz jest czas dla transplantacji ficus na stałe miejsce. Zapewnia przy tym optymalny zakres temperatur – 20-25 stopni.
4
Podłoże do sadzenia укоренившего cięcia używać tego samego. Pojemność wybrać małą, 8-12 cm głębokości. Młody ficus są przesadzane co roku, stopniowo zwiększając pojemność zbiornika w zależności od wzrostu rośliny.
5
Nie zapomnij o podlewanie rośliny. Ficus влаголюбив. W okresie letnim podlewamy roślinę regularnie, 2-3 razy w tygodniu, umiarkowanie. Pamiętaj: nadmierna wilgoć gleby jest równie szkodliwy jak niedobór wilgoci. Kilka razy w tygodniu liści ficus обрызгивайте wodą z rozpylacza.
6
W okresie intensywnego wzrostu rośliny nawozić mineralnych i organicznych roztworów, na przemian je. W ten sposób można osiągnąć najlepsze przyswajanie składników odżywczych. Jako ekologicznego roztworu należy użyć mieszanki ptasich odchodów lub dziewanny, rozcieńczonego w 20 razem z wodą. Nawóz mineralny musi zawierać fosfor, potas i azot. Można je kupić w specjalistycznym sklepie.
7
W celach zapobiegawczych (wobec pojawienia się szkodników) przetwarza doniczkowa drzewo 1-2 razy w tygodniu zimną wodą lub infuzji (wywar) фитоцидных roślin.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.