Jak uprawiać kwiaty do 8 marca

Stosując szereg technik uprawowych, zwanych выгонкой, można uzyskać kwitnące rośliny o każdej porze roku. To prawda, że jeśli zdecydujesz się podarować swoim bliskim na ósmy marca własnoręcznie uprawiane tulipany, zająć się przygotowaniem musiał jeszcze jesienią.

Jak uprawiać kwiaty do 8 marca

Trzeba

  • – cebulki tulipanów;
  • – ogrodowa ziemia;
  • – piasek;
  • – perlit;
  • – świetlówka.

Instrukcja

1
Do destylacji zazwyczaj zalecają stosowanie dużych zdrowe cebulki tulipanów klasy „Proste wczesne”, „Triumf” i niektórych odmian klasy „hybrydy Darwina”. Попугайные, później dwu i лилиецветные odmiany, bez względu na ich dekoracyjne, do destylacji nie pasują.
2
Wykopali z ziemi cebulki tulipanów, przeznaczonych do destylacji, przechowywane w suchym miejscu o temperaturze w granicach od dwudziestu trzech do dwudziestu pięciu stopni. Do sierpnia temperaturę obniża się do dwudziestu, a we wrześniu – do piętnastu stopni.
3
W końcu października lub na początku listopada żarówki należy umieścić w podłożu. W tym jako używana jest mieszanka ziemi ogrodowej i piasku, czysty piasek lub perlit. Do destylacji, jak i dla zwykłego uprawy tulipanów, potrzebny jest podkład z neutralną reakcją.
4
Wsypać warstwa gruntu, o grubości dziesięć-piętnaście centymetrów, w szufladzie lub garnek. Umieścić żarówki w zbiorniku, przy zachowaniu pomiędzy poszczególnymi roślinami odległość około dwóch centymetrów. Lekko wcisnąć tulipany w podłoże i posypać warstwą tej samej mieszanki tak, aby żarówki były całkowicie zamknięte.
5
Wlać do zbiornika z tulipanów. Jeśli żarówki po podlewania wydawali się nad powierzchnią gruntu, posypać ich mieszanki gleby. Zabierzcie pocztowej w ciemne miejsce o temperaturze od pięciu do dziewięciu stopni i wilgotności powietrza około osiemdziesięciu procent. Regularnie podlewamy pojemnik z żarówki, nie dając ziemi wyschnąć.
6
W końcu grudnia тюльпанам konieczne jest obniżenie temperatury do dwóch-trzech stopni.
7
Pod koniec pierwszego tygodnia lutego przenieść skrzynkę z tulipanów w cieplejsze miejsce. W ciągu czterech dni utrzymać rośliny w temperaturze około piętnastu stopni, pokryta ich od światła.
8
Cztery dni później temperaturę można podnieść do osiemnastu stopni i używać fluorescencyjnego lampę dla dodatkowego oświetlenia. Każdy dzień tulipany należy podlewać.
9
Kwiaciarnie, zajmujące się выгонкой roślin cebulowych, zalecają, aby obniżyć temperaturę powietrza w pomieszczeniu z tulipanów po tym, jak pąki zaczną być malowane. Jeśli skrzynka z kwiatami stoi na parapecie, można po prostu przysunąć go bliżej do szyby. To pomoże przedłużyć okres kwitnienia.
10
Cięte tulipany mogą być przechowywane przez około tydzień, jeśli umieścić je w pojemniku z zimną wodą i trzymać w temperaturze od jednego do czterech stopni. Można przedłużyć okres przechowywania kwiatów, wyjmując je razem z cebuli z ziemi, zawinięte w gruby papier i umieścić w ciemnym miejscu o temperaturze około jednego stopnia.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.