Jak podlewać kwiaty

Sukces pokojowego kwiaciarstwa zależy od wielu elementów: właściwego doboru roślin, kurtyn warunków pokojów, adekwatności żywienia mineralnego. I, oczywiście, właściwego nawadniania.

Jak podlewać kwiaty

Instrukcja

1
Wodę można porównać do krwi rośliny. To właśnie ona, czyniąc w roślinny organizmu poprzez system korzeniowy, rozpuszcza w sobie sole mineralne ziemi i odżywia rośliny.Życie pokojowego rośliny ma swoje fazy. Woda w każdej spożywane na różne sposoby. Okres spoczynku – podlewanie umiarkowane, w okresie wzmożonego wzrostu – więcej wody.Prawidłowe podlewanie – zdrowe kwiaty.
Polewanie kwiaty, pamiętaj: liście „oddychają” i odparować wodę. Dzięki temu rośliny mogą obniżać temperaturę w upalne dni i chronić przed przegrzaniem. Ale krytycznie upalnej temperaturze system korzeniowy nie radzi sobie z uzupełnianiem zużycia wody, a nawet wzmocniony podlewanie nie rozwiąże problemu. W takiej sytuacji dwa wyjścia: cieniowanie kolorów przed bezpośrednim działaniem słońca i ich oprysków (wiecznie zielone rośliny spryskać i zimą).
2
Przy zakupie mieszanki gleby należy zwrócić uwagę na zalecenia dotyczące jej użycia – nadane gatunków i odmian kwiatów. Odpowiednio dobrana mieszanka optymalnie utrzymuje wodę i reguluje odpływ jej nadmiaru, co chroni od podmokłe. A oto уплотнившаяся, пылеватая „stara” ziemia ze złym drenażem może mieć suchą wierzchnią warstwę i ropy – dolny. Bywa i odwrotnie: wilgoć utrzymuje się w górnej części, ale nie przenika do dna garnka.
3
Potrzebę podlewania kwiatów doniczkowych określ następujące funkcje-w parametrach.

1. Waga doniczki: ciężki – surowa ziemia, lekki – nadmierna suchość.

2. Kolor ziemi: ciemna ziemia – z wilgocią, сероватая – czyli do niczego.

3. Suchość gleby w dotyku: opuszki palca suchy po zanurzeniu na 1 cm – konieczne jest nawadnianie.

• Mech i mały zielony mech na powierzchni ziemi mieszanki – świadectwo braku światła słonecznego i systematycznego nadmiaru wilgoci.

• Jeśli wilgoć w ziemi wystarczy, przy uderzeniu kliknięciem ścianki doniczki oczywiście głuchy dźwięk. Jeśli mieszanina sucha, dźwięk będzie dźwięczny.

4
Należy uważać na stabilność stanu ziemnych śpiączki. Ostre przejście od nadmiaru podlewania do jego zawieszenia jest szkodliwy dla kolorów: mogą zresetować i liście i pąki.

Ściśle дозируйте podlewanie zgodnie z porą roku, porą dnia, temperaturą w pomieszczeniu, допустимостью obecności wody w palecie.

• Obficie podlewamy rośliny latem, umiarkowanie i „słabo” – w zimie.

• Wiosną, latem podlewamy kwiaty w każdej połowie dnia, jesienią i zimą – rano.

• Latem wodę w palecie, pozostałą po porannej podlewania, jest dozwolone zostawić, a jesienią i zimą należy odprowadzić.

5
Weź pod uwagę: tzw. soczyste rośliny doniczkowe (aloes, kaktusy i inne) latem wymagają codziennego podlewania, a jesienią i zimą – dwa-trzy razy w tygodniu (w miarę wysychania ziemnych śpiączki).

Pamiętaj: są szczególnie wrażliwe kwiaty do prawidłowego nawadniania w okresie zakończenia wzrostu i przejścia do stanu spoczynku – we wrześniu-październiku. Nadmierne podlewanie w tych miesiącach może doprowadzić nawet do śmierci roślin. W ten przejściowy okres (zazwyczaj jest surowy dla miejskich mieszkań – na razie nie jest podłączone centralne ogrzewanie) podlewać kwiaty trzeba nawet mniej, niż w zimie.

Należy zwrócić uwagę
W okresie wzrostu i kwitnienia pokojowe kultury zaleca się podlewać wodą, która będzie cieplej otoczenia. Niektóre gatunki kwiatów (gloksynia, cyklamen) biorą wodę do picia” z palety. Przegotowaną wodą kwiaty nie podlewać.

Porada
Jeśli пересушили gruda ziemi w doniczce, to tyle od jego ścian, a woda podczas podlewania zejdzie na tacę, nie zwilżoną mieszaniny ziemnych. Nasączyć kim można, pogrążając garnek do miski z wodą na godzinę lub dwie.
Nie zapomnij o kontroli temperatury wody do podlewania. Tropikalne rośliny i kwiaty z kruchego systemem korzeniowym (storczyki, kaktusy, paprocie) nie tolerują zimnej wody (może загнить korzenie). W temperaturze pokojowej woda przybiera zazwyczaj za dobę.

logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.