Jak uprawiać gimnastykę dla kręgosłupa

Do problemów z kręgosłupem prowadzi wiele czynników. Wśród nich wiek, nadwaga, siedzący tryb życia, podnoszenie ciężarów, ciąża i poród u kobiet i inne Myśli o tym, że dobrze byłoby zająć się swoim zdrowiem, coraz częściej przychodzi, gdy w plecy zaczyna „strzelać”. Co robić? Pomoże ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców i brzucha.

Jak uprawiać gimnastykę dla kręgosłupa

Instrukcja

1
Pamiętaj, że tylko silne i elastyczne mięśnie utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji. Najważniejsze to ćwiczyć regularnie i bez fanatyzmu: ćwiczenia wykonuj codziennie chociaż na kilka minut, pamiętając przy tym, że spin lubi, gdy się z nią zwracają się czule i delikatnie. Tylko w tym przypadku, gimnastyka da wynik pozytywny.
2
Wszystkie ćwiczenia wykonuj w dwa-trzy podejścia do 12-15 razy. Pierwsze ćwiczenie („łódkę”) należy wykonywać w pozycji: w pozycji leżącej na brzuchu. Podnieść maksymalnie do góry wyprostowane, wyciągnięte ręce i nogi. Głowa przy tym musi patrzeć do przodu. Zrób krótką przerwę (wdech). Opuść ręce i nogi, dotykając nimi podłogi, robiąc wydech, ponownie szybko unieś je w górę.
3
Leżąc na plecach, nogi ustaw na szerokość barków, zginanie ich w kolanach. Ręce trzymaj wzdłuż ciała. Nie odrywając od podłogi łopatki, unieś miednicę do góry, robiąc „mostek”. Wytrzymaj w tej pozycji na sekundę (wdech) i powoli wracaj do pozycji wyjściowej (wydech).
4
Leżąc na plecach, wykonaj ćwiczenie z hantlami (można wykorzystać plastikowe butelki z wodą). Wyciągnij ręce z hantlami przed siebie, a następnie lekko zegnij je w łokciach i załóż za głowę, w miarę możliwości, dotykając podłogi (wdech). Wracając do pozycji wyjściowej, zrób wydech. Podczas wykonywania ćwiczenia nogi trzymać na szerokość barków, kolana zgięte.
5
Wstańcie, stawiając stopy równolegle do siebie, na półzgiętych nogach. Plecy przechylić pod kątem do 90 stopni. Ręce z hantlami lub butelkami zegnij w łokciach na wysokości pasa. Wyprostuj ręce w dół, robiąc wdech. Należy zwracać je w pozycji wyjściowej, wydechu.
Porada
W czasie pracy staram się robić małe przerwy, разминаясь trochę przynajmniej co godzinę. Wykonywać proste ćwiczenia: wyprostu, skosy, machanie nogami. Jeśli nie ma takiej możliwości, po prostu chodzić po pokoju, wyjdź na korytarz.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.