Jak leczyć jąkanie

Większość osób cierpiących na заиканием, przyzwyczajeni do swojego недугу i uważają, że jest nieuleczalna. Jednak w rzeczywistości to nie jest tak — przy odpowiednim podejściu jąkanie można leczyć, i w tym artykule przyjrzymy się kilku metod, które pozwalają leczyć jąkanie — na przykład, metod fizycznych i ćwiczeń oddechowych.

Jak leczyć jąkanie

Instrukcja

1
Znajdź odpowiedni obiekt gimnastyki oddechowej (np. ćwiczenia oddechowe Стрельниковой lub joga i pranajama). Regularna praca z oddechem pomaga zarządzać swoim głosem i czuć jego wolność.
2
Stój prosto i opuść ręce. Lekko pochyl się do przodu, opuszczając w dół, ręce i głowę. Pochyliłem się głośny wdech nosem powietrze i lekko marnie wygląda, nie dochodząc do pierwotnej pozycji pionowej. Spokojnie wydech i wróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj ćwiczenie, pochylając i wdycha osiem razy z rzędu. Następnie powtórz osiem razy ćwiczenia po kilka sekund odpoczynku. Powtarzaj kompleksy na 8 ćwiczeń tyle razy, ile można.
3
Stój prosto i umieść stopy na szerokość ramion. Obudowa musi być nieruchomy. Jednocześnie z obrotem głowy w lewo ostro wdech. Obróć głowę w prawo, i w trakcie skrętu w wydech, a następnie, obracając głowę w końcu, znowu ostro wdech. Rób ćwiczenia na 8 podejść z krótkimi przerwami wypoczynku.
4
Ćwiczenia te są uważane za najbardziej skuteczne w leczeniu jąkania, a także wzmocnienie więzadeł i dróg oddechowych. Po dwóch-trzech miesięcy zajęć można zauważyć, jak głos staje się pewniej, a jąkanie znika.
5
Możesz też masować punkty akupunktury, które są odpowiedzialne za głos i oddech w ciągu 5 minut. Masować punkt, znajdujący się na dłoni pomiędzy palcem wskazującym i kciukiem na zewnętrznej stronie dłoni. Pomoże również akupresura punktów, znajdujących się pod kolanami, a także punktu, znajdującego się na mostku i między brwiami. O słuszności znalezionych punktów poprosi ból po kliknięciu na nich.
6
I oczywiście, można skorzystać z różnych lekarskim i chronione prawami autorskimi technikami, które pozwalają wyleczyć jąkanie w dłuższe lub bardziej krótkie terminy.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.