Jak uniknąć błędów

Nie na próżno mówi się, że mądrzy ludzie uczą się na swoich błędach, a mądre – na cudzych. Każdy z nas choć raz myślał o tym, jak uniknąć błędów. A przecież, jeśli się nad tym zastanowić, metody, aby nie popełniać błędów, nie takie znów trudne. Aby nauczyć się unikać błędów, trzeba wykonać szereg działań.

Dowiedz się, jak unikać błędów

Instrukcja

1
Przeanalizuj swoje już свершенные błędy. Na pewno są dziedziny, gdzie tak mało jest w błędzie. A są takie problemy, które się powtarzają, i bieżnik na te same grabie ponownie i ponownie. To właśnie te sfery chcesz poznać więcej po to, aby w przyszłości zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia błędów.
2
Zbadaj zachowanie innych ludzi w sytuacjach, w których najczęściej się myli. Zdemontować sytuacji dokładnie: co prowadzi do sukcesu, że do awarii. Psychologów wiadomo, że, na przykład, wiele gwiazd kina i show-biznesu w dzieciństwie uwielbiał czytać biografie gwiazd. A potem, kiedy dorastali, udało się zrealizować część skutecznych strategii postępowania swoich idoli w życie. Oni również mogli uniknąć typowych błędów na drodze do sławy i dzięki temu osiągnęli popularności. Niektóre metody psychoterapii oznacza kopiowanie udanych strategii postępowania innych ludzi. Ale można i bez pomocy psychologa rozwijać w sobie umiejętność bacz na sposoby unikania błędów, i stosować je potem w swoim życiu. Obserwuj ludzi, oglądać filmy w bliskich ci problemy, czytaj książki, analizuj i „w drogę na stanie”.
3
Przy podejmowaniu decyzji dowiedz się więcej ufać sobie niż innym. Często nerwowe ruchy prowadzące do błędnych działań, powoduje złudzenie, że zawsze masz do nas sprawę. Мнительные ludzie myślą, że społeczeństwo jest tylko i zajęte, aby potępiać ich za potencjalnie niewłaściwe zachowanie. Zaczynają się zadowolić wszystkich i każdego, a potem okazują się przy rozbitym korycie. Tutaj pomaga proste ćwiczenia z psychologii behawioralnej: wchodząc do sali, biurowy, gabinet, w metrze i inne miejsca publiczne, za każdym razem policz, ile osób spośród obecnych na ciebie patrzy. Po kilku obliczeń widać, że takowych prawie nie ma. Czasami na sto osób w wagonie metra może znaleźć się jeden-drugi, który скользнет ustalonej leniwym spojrzeniem i od razu o tobie zapomni. Praktyki na nieznanych ludziach, będziesz mógł łatwiej ocenić potencjalne potępienie bardziej bliskiego kręgu znajomych – przyjaciół, współpracowników lub krewnych. I zastanawiam się, jak ja się nieznacznie. A to ogromny krok do bardziej уверенному i powietrzem ruszonemu zachowania, które pomogą ci uniknąć wielu błędów.
logo
Article Categories:
Praca nad sobą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *