Jak trenować swoją pamięć

Dla treningu pamięci dobrze wykorzystać kompleks prostych ćwiczeń, które opierają się na sprawdzonych metodach. Im więcej dajemy pracy mózgu, tym lepiej zarządza przez organizm.

Jak trenować swoją pamięć

Instrukcja

1
Głośne czytanie rozwija nie tylko psychiczne, ale i pamięć wzrokową. Otwórz zdjęcie, na którym narysowane nie mniej niż 20 przedmiotów, i starać się w ciągu jednej minuty zapamiętać, co jest widoczne na zdjęciu. Następnie trzeba zamknąć książkę i starać się zapamiętać jak najwięcej przedmiotów przedstawionych na zdjęciu. Mózg otrzymuje więcej informacji, jeśli jesteś zrelaksowany i głęboko oddychaj.
2
Niezbędną częścią do treningu pamięci służą ćwiczenia, zaopatrując w ten sposób mózg w tlen. Nawet takie ćwiczenia jak chodzenie korzystnie wpływa na pracę mózgu.
3
Można również trenować poziom rozwoju pamięci słuchowej. Poproś, aby przeczytać słów 10-15 i postaraj się je zapamiętać w kolejności, w jakiej zostały odczytane.
4
Kolejną skuteczną metodą służy to ćwiczenie: kiedy już leżeli w łóżku, postaraj się przypomnieć sobie, od czego zaczął się dzień, jak przebiegał, krok po kroku. A potem odwrotnie, począwszy od końca dni przed tym, jak obudził się. Trenuj swoją pamięć i pozdrawiam!
Należy zwrócić uwagę
Wcześniej spać, nie nadużywać alkoholu i kofeiny, lepiej pić czystą wodę nie mniej niż 1,5-2 l dziennie. Głodówka źle wpływa na pracę mózgu. Podczas palenia krwionośne się zwężają i umysłowa zdolność stopniowo słabnie.

Porada
Włącz do diety więcej witamin B, C, F, dla tego, odprężyć się czekoladą, owocami i owocami morza. Im więcej się радуете prezenty i ciekawe zakupy, tym lepiej to wpływa na stan twojej pamięci.

logo
Kategoria:
Praca nad sobą

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.