Jak nauczyć się być dzielna

Niektóre przedstawicielki płci pięknej nie czują się zadowoleni z tego, że brakuje im odwagi. To jakość nabyte, można i trzeba rozwijać, aby osiągnąć sukces i wierzchołków w życiu zawodowym i prywatnym zakresie.

Jak nauczyć się być dzielna

Instrukcja

1
W pierwszej kolejności zawsze należy zastanowić się, w jakich przypadkach występuje uczucie strachu i jak się ono przejawia. Do tego weź notes i zacznij nagrywać sytuacji, biorąc pod uwagę, kiedy i dlaczego pojawił się strach, w jaki sposób się przejawia. Określ, w jakiej branży najczęściej czujesz się nieśmiały: w pracy lub w życiu osobistym. Tak będzie łatwiej ustalić przyczynę, dla której nie odpowiedział na powitanie, przystojnego, bruneta, wahał się godnie odpowiedzieć хамоватому kolegi lub po prostu wyrazić swoją opinię o filmie, które są sprzeczne z opinią sąsiadki.
2
Dla zrównoważenia sytuacji zabezpieczyć również wszystkie przejawy swojej odwagi. Pamiętam uczucia i odczucia, które doświadczyły w tym czasie. Za każdą szczęście nagradzać siebie adnotacją ze znakiem „+”. Zwróć uwagę na to, w jakich dziedzinach zachować odwagę ci najprościej, jest to ważne. Jeśli, na przykład, łatwiej jest zachować odwagę w obronie kogoś, a nie siebie – modeluje sytuację, rób tak, jak postępowali, вступаясь za drugiego człowieka.
3
Przypomnijcie sobie, co chcesz zrobić, a masz na to nie starczyło odwagi. Zapisz wszystkie przypadki, o jakich należy pamiętać, począwszy od wczesnego wieku. Zrób listę na zasadzie od najprostszego do najbardziej skomplikowanego i zacznij działać z pierwszego miejsca.
4
Задайтесь celu i wykonywać codzienne ćwiczenia przy każdej okazji: zapytaj o drogę u спешащего człowieka, zrób uwaga samemu скандальному osobie w kolejce, podczas spotkania w korytarzu przywitajcie się z dyrektorem generalnym firmy na imię-nazwisko rodowe. Jeśli trudno odważyć się, pograć w grę, którą wszyscy znają z dzieciństwa „jakby”. Wyobraź sobie, jakby nie można, a rewizor, kierownik lub иногородний turysta i przy tym najbardziej odważny człowiek. Staraj się wybierać złożone zadania.
5
Jeśli nie uda ci się wykonać ćwiczenie lub zamierzone działanie, nie poddawaj się od niego, wykonaj następnym razem.
6
Przyjdź do wewnętrznych zmian poprzez zewnętrzne. Zmień fryzurę, wygląd, styl, ubrania.
7
Spróbuj zaskoczyć swoich bliskich przyjaciół, którzy znają cię bardzo dobrze i nie spodziewają się tego, że można zanurzyć się w morzu z akwalungiem lub stanąć na wrotki. Nie unikaj sytuacji, w której obecny udział ryzyka, należy przyjmować tę sytuację, jako osobiste wyzwanie.
logo
Article Categories:
Praca nad sobą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *