Jak przestać panikować

Uczucie paniki wiadomo bardzo wielu ludziom. To nie tylko zatruwa życie, ale i może dostarczyć zagrożenie – panikuje, człowiek traci zdolność do odpowiedniego reagowania na sytuację. Jak nauczyć się хладнокровию, spokoju i powściągliwości?

Jak przestać panikować

Instrukcja

1
Główną przyczyną uczucia paniki jest ludzki egoizm. Ktoś się z tym nie zgodzi, ale jeśli zajrzeć do źródła problemu, można zrozumieć, że przyczyną wszystkich lęków i niepokojów jest ludzkie „ja”. Do paniki nie ma dobrego powodu – na przykład boisz się, że źle wygląda i obawia się o to, co o tobie pomyślą. Ale gdyby trzeba było głęboko obojętne, kto i co o tobie pomyśli lub powie, paniki nie było. Stąd wniosek – należy zmienić swój stosunek do tego, co was otacza.
2
Nie martw się z powodu tego, że ktoś może o coś pomyśleć. Na przykład, idziesz ulicą i wydaje ci się, że wszyscy na ciebie patrzą, oceniają swój wygląd i ubrania. Można краснеете, смущаетесь, obniżają zdaniem, odpalasz krok… Jeśli ta sytuacja znasz, zacznij zmieniać się właśnie z niej. Na początek przyjmij na wiarę, że przechodniów głęboko obojętne, każdy jest zajęty swoimi myślami i czynami. Interesują cię ludzie, co idą ci na spotkanie? Jest mało prawdopodobne. Dokładnie tak samo i oni nie zwracają na ciebie uwagi. Im obojętne, oni na ciebie nie patrzą. A jeśli patrzą, to tylko po to, aby się z wami spotkać.
3
Dowiedz się, jak czuć się na ulicy spokojnie. Nigdy nie spiesz się, niech twój krok będzie cichy i spokojny. Jeśli wcześniej zamykały od ludzi, to teraz zmienić sytuację – zacznij sami na nich patrzeć. W swoim spojrzeniu musi być po prostu zainteresowanie, ciekawość, ale nie ocena. Nie znoszę wyroków, po prostu zobacz. Tutaj jest sekret: jeśli z zainteresowaniem patrząc na człowieka, nigdy nie zachowa się w stosunku do ciebie agresywny. Ale to musi być właśnie żywe zainteresowanie, ciekawość dziecka poznającego świat. To ćwiczenie pomoże ci otworzyć się, aby pozbyć się wewnętrznej sztywności. Jeśli w odpowiedzi na pana zdaniem człowiek patrzy na ciebie, w żadnym wypadku nie wkładać pośpiesznie oczy, nie chowaj się. Po prostu ledwo zauważalne uśmiechnij się i idź dalej.
4
Zrób listę tego, co cię niepokoi, zmusza się denerwować. Praca, stosunki z kolegami, przełożonymi, przyjaciółmi, mężem lub żoną… Znajdź wszystko, co sprawia, że można panikować. Po tym metodycznie, bezpośrednio na liście, zacznij uzmysławiać sobie, co się stanie, jeśli twoje najgorsze obawy się potwierdzą. Na przykład, boisz się, że mogą zwolnić z pracy. Dobrze, wyobraź sobie, że zostałeś zwolniony. Czy będzie to ta sytuacja jest dla ciebie koniec świata? Przecież nie zawsze będziesz w stanie znaleźć sobie inną pracę. Czy lepiej, czy gorzej, ale można. To znaczy, że nie ma sensu męczyć się i martwić. Róbcie swoją robotę dobrze, ale nie martw się o nią. I tak dla wszystkich pozycji listy. Nie zapomnij o tym, że wiele obaw zupełnie nie muszą być realizowane. Na przykład, boisz się, że twoje dziecko może wpaść pod samochód, w kuchni i może wybuchnąć, gaz, itd. itp. Od takich głupich lęków, musimy się w pierwszej kolejności.
5
Pamiętaj o tym, że boi się, denerwuje, martwi się, panikuje najgorsza część swojego „ja”. Nie karmcie ją, nie utrzymywać. Celowo odejdź od złych myśli. Poczuj swoją siłę, zdolność do pokonania wszelkich przeciwności losu. Staram się być optymistą – nadzieję na najlepsze, ale nie martw się, gdy coś idzie nie tak, jak się spodziewał. Zmniejsz poziom swoich ambicji i roszczeń, to pomoże ci uwolnić się od ogromnego pokładu doświadczeń. Więcej niż spacer na łonie natury, chodzą do teatrów, muzeów, czytaj dobre książki. Skup się na dobrym, i na własne oczy zobaczysz, jak twoje życie zmienia się na lepsze.
logo
Article Categories:
Praca nad sobą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *