Jak myśleć szybciej

Myśleć szybko, w dzisiejszym świecie po prostu trzeba, i nie ważne, zatrudnionych w działalności intelektualnej lub w twórczej. Istnieje wiele sposobów, aby poprawić swoją aktywność mózgu, trzeba tylko wybrać najbardziej odpowiednie.

Szachy, jak każda gra, która wymaga szybkiego rozwiązania, pomoże ci nauczyć się myśleć szybciej.

Instrukcja

1
Aby myśleć szybciej, należy trenować tak samo jak ćwiczysz szybciej biegać lub pływać. Bez systematycznej pracy mózgu nie da się utrzymać jego jakość pracy, a tym bardziej rozwijać. Więc staram się myśleć jak najwięcej.
2
Trzymać głowę w dobrej formie nie jest trudne, można zacząć od domowych sytuacjach. Wymieniaj zużyte działania na nowe, na przykład, wyrusz do pracy inną drogą lub nauczyć się pisać lewą ręką. Jest to skuteczny sposób, aby zmusić mózg do pracy, rozwiązywanie nietypowe zadania.
3
Gry edukacyjne, które bardzo pozytywnie wpływają na przyspieszenie myślenia działalności, szczególnie dotyczy to tych gier, gdzie na każdy ruch przeciwnika stosowany ściśle wyznaczonym czasie. Na przykład, szachy – od czasów starożytnych uważany za jednego z najbardziej inteligentnych gier. I przyporządkowanie jej do sportu też słusznie – można ćwiczyć swój mózg, затачиваете intelekt i umysł.
4
Świeże powietrze, odpowiednia ilość snu i wymagana aktywność fizyczna – wszystko to bardzo mocno wpływa na szybkość swojego myślenia. Do mózgu dociera tlen, a to oznacza, że można myśleć szybciej. Codzienne godzinne spacery – to minimum dla twojej działalności intelektualnej.
5
Naucz się myśleć krytycznie, nie należy przyjmować wszystko na słowo. Nawet jeśli jest już znany wyjście z jakiejś sytuacji, poszukaj swojego. Twój mózg musi minimalną ilość czasu znajdować się w trybie automatycznym безразличном trybie. Oceniaj, proszę formułować swoje sądy, poszukaj na nowe propozycje i pomysły. To może dotyczyć działalności naukowej, jak i tego, co ugotować na obiad.
6
Kontakt i praca z ludźmi, a zwłaszcza z kilkoma osobami na raz. Przebywanie w firmie wymaga umysłowej ustawienia na różne kanały jednocześnie, a także wczesne zmiany, analizy i udziału.
7
Jeść prawo i regularnie, preferując świeże warzywa i owoce, a także orzechy, miód i mąka. Pij dużo wody i brać witaminy. Nie przejadać, staraj się, aby uczucie sytości nie odwiedziłem was, ale lekki głód, który można zabić zieloną herbatą, pozytywnie wpłynie na swoim zdolność myślenia.
8
Naucz się zauważać wszystkie przedmioty, które cię otaczają. Idziesz po parku, nie tak po prostu, będąc w swoich смутных myślach, a atmosferycznych. Wszystko, co dzieje się wokół ciebie interesuje: ludzie, ich mimika i ich cechy, zwierzęta, drzewa, lokalizacji i charakterystyki domów, kolory, dźwięki, temperatura. Przyszedłszy do domu, spróbuj przypomnieć sobie i utrwalić najważniejsze chwile tego, co zobaczył. To ćwiczenie dobrze ćwiczy pamięć, spostrzegawczość i koncentrację.
9
Zmiana działalności owocnie wpływa na myślenie. Jeśli piszesz pracę naukową i czujesz, że w ostatnich minutach myśleć okazuje się ze skrzypieniem, zajmij się czymś innym. Może to być sprzątanie, spacer, gotowanie, wystrój pokoju – wszystko, co wykorzystuje inne obszary mózgu. Przez pół godziny można śmiało wracać do sprawy, która wymaga inteligencji, i mieć pewność, że praca będzie спориться.
logo
Kategoria:
Praca nad sobą

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.