Jak przestać myśleć o przeszłości

Obsesyjne myśli o przeszłości, których osoby i przeszkadzające cieszyć się teraźniejszością, są w stanie doprowadzić go do załamania nerwowego. Ponadto, powtarzające się na ostatnich wydarzeniach nie pozwala realnie oceniać to, co się dzieje obecnie. Jak przestać myśleć o przeszłości?

Jak przestać myśleć o przeszłości

Instrukcja

1
Podać odpowiedź na pytanie: dlaczego tak przywiązani do przeszłości? Tak może być z powodu tego, że w przeszłości był piękny, i boisz się, że jakaś przyszłość z nim nie przebije. Lub odwrotnie, w przeszłości miały miejsce tragiczne wydarzenia, i wydaje ci się, że są one nakładane na teraźniejszość, czyniąc życie jest nie do zniesienia.
2
Jeśli ci bliżej pierwsza opcja, postaraj się zrozumieć, że życie się potoczy się w kierunku, w którym chcesz go obrócić. Jeśli opcja druga, to wiedzcie – powtórkę z przeszłości jest możliwe tylko pod warunkiem pełnego odtworzenia sytuacji, która była wtedy. Przy czym osoby biorące udział w tym wydarzeniu, muszą znajdować się na tym samym poziomie intelektualnego, fizycznego i moralnego rozwoju, jak i w czasie. Co, oczywiście, nie można.
3
Przeszłość to doświadczenie człowieka, jego życie. Na podstawie przeżytych lat tworzysz prawdziwe. Ale przy tym, że przeszłość nie powinna przeszkadzać ci żyć dziś i teraz. Aby pozbyć się natrętnych myśli, spróbuj skorzystać z psychologicznego techniką, którą można nazwać „Archiwizacja przeszłości”.
4
Do ćwiczeń zaznacz swój wolny czas, w którym nie będą przeszkadzać. Usiądź i spokojnie pamięta tamte wydarzenia z przeszłości, na myśl o których nękają.
5
Wyobraź sobie, że twój mózg to superkomputer. Utwórz na dysku twardym komputera folder o nazwie „Przeszłość”. Psychicznie umieścić w niej te wydarzenia, wspomnienia, które nie dają ci żyć teraźniejszością.
6
Umieszczaj wspomnienia do folderu powoli, delikatnie. Postaraj się niczego nie zapomnieć. Po napełnieniu, ściśnij ją narzędziem do archiwizacji, aż do minimalnej wielkości.
7
Następnie utwórz folder „Prawdziwe”. W niej umieścić najbardziej ważne i istotne w tej chwili pliki: „Dziecko”, „Rodzice”, „Marzenia”, „Praca”, „Sukcesy” itp.
8
Za każdym razem, kiedy zaczynają się pojawiać myśli o przeszłości, pamięta o kopię folderu w dalekim zakątku pamięci, ale otwierać ważną folder z tą leżącą na „pulpicie”.
9
Oczywiście, dostęp do wspomnień z przeszłości, jeśli są one potrzebne, musi być. Dalej wypełniać folder „Prawdziwe” nowe pliki, a starsze – wysyłaj w archiwum.
10
Aby proponowana technika okazała się skuteczna, trzeba dołożyć starań, aby dokładnie wykonać wszystkie zalecenia. Ale bez pracy nad sobą postęp jest niemożliwy. I nie pozwól przeszłości budować przyszłość, ponieważ jest to praca niniejszej!
logo
Kategoria:
Praca nad sobą

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.