Jak przestać się denerwować

W dzisiejszym świecie ludzie przyzwyczaili się robić wszystko bardzo szybko podejmować decyzje szybko, szybko, w biegu budować nowe relacje lub oderwać stare. W tym kręgu można nie zauważyć, jak przemknie życie, w którym, jak może się potem okazać, radości było sporo. Jeśli czujesz, że zamieniasz się w wiewiórkę, spływającą z dużą prędkością w kole nie wiemy gdzie – zatrzymaj się. Naprawić sytuację jeszcze możliwe.

Jak przestać się denerwować

Trzeba

  • – odtwarzacz cd;
  • – płyta cd-rom z relax music;
  • – dysk cd-rom ze swoimi ustawieniami;
  • – prywatność;
  • – wygodne ubranie do medytacji;
  • – nożyczki;
  • – kadzidełka;
  • – leki uspokajające herbatki z mięty, melisy, rumianku.

Instrukcja

1
Zajmijcie się medytacyjne techniki – są one dobrze relaksują ciało i prowadzą myśli w porządku. Przewietrzyć pomieszczenie, w którym będziesz się zajmować.
2
Na 10-15 minut zejdź do strefy niedostępności – wyłącz telewizor, radio, wyłącz telefony. Aby usłyszeć siebie, będzie ci potrzebna cisza. I niech świat poczeka!
3
Usiądź tak, jak ci wygodnie, wyprostuj plecy, zrelaksować się. Uważaj, aby twoje ciało czuł się swobodnie i łatwo. Zamknij oczy, zrób 5-6 głębokich oddechów i wydechów. W trakcie medytacji należy przyjmować wszystkie dźwięki, odczucia, symboli, kolorów, plamy i zdjęcia, które mogą pojawić się w twojej wyobraźni.
4
Spróbuj skoncentrować się na obrazach, zrób je jak najbardziej żywe, spróbuj pewne emocje, czuć obraz. Jak to możliwe, „wyłącz” swój niekończący się dialog wewnętrzny – te myśli, które nieustannie krążą w głowie w ciągu całego życia. Czas trwania każdej medytacji będzie wynosić od 3 do 5 minut.
5
Stwórz swój własny dysk, nagraj na niego zabudowy dla swojej podświadomości. Na przykład, to mogą być twierdzenia, które są niezbędne dla zdrowia i urody ciała: „Jestem piękny(a)”, „Moja skóra jest wypełniona energią słoneczną”, „mam zdrowe, jedwabiste włosy”, „mam silne zdrowe serce”, „Nie wiem”, „Ja się nigdzie nie spieszę się”, „Moje ciało maksymalnie zrelaksowany”, „Mój umysł jest czysty od myśli”, „Ja nie myślę” itp. Wyobraź sobie, że zasada działania twojej głowy taka sama jak odtwarzacza cd. „Wyrzucić” z tego odtwarzacza stary dysk ze starymi „myśli” o swoim ciele fizycznym. Umieść nowy dysk z nagraniami-аффирмациями w odtwarzacz i słuchać ich, płynnie i powoli, powtarzając na głos każdą frazę. Cały czas skoncentrujcie się, że nad głową u ciebie świeci jasne słońce.
6
Przejdź do drugiej medytacji „Lalek”, który pozwala pozbyć się ludzi, chcących monitorować, bolesnych upodobań i zależności. Do pracy należy używać obraz marionetki, przypomnijcie sobie lalkarz, kontrolującej jej ruchy. Tym marionetką jesteście wy, kontrolowane czymś lub kimś, w tym i własnymi przekonaniami, myślami negatywnymi upodobaniami. Na początku medytacji określić tych ludzi lub pragnienia, które przeszkadzają ci żyć. Wyobraź sobie, marionetką, którą ktoś steruje, szarpie z góry za nici. Ten ktoś stoi nad tobą i prowadzi nici w ruch. Zobacz, kto to jest lub co to jest. Poczuj pragnienie, aby stać się wolnym, oderwać się od niego. Weź do ręki nożyczki. Wyobraź sobie, jak radośnie odciąć wystające nici. Poczuj w sobie siłę i pełne zwolnienie. Ruszać się swobodnie i łatwo, teraz możesz to zrobić samodzielnie.
7
Przesuń trzecią medytacji: „Żagiel powodzenia”. Wyobraź sobie, że jesteś na łodzi płynę po morzu życia. Płynę przez bogactwo, sukces i bogactwo. Nagle zmienia się wiatr, można dostać się do wiatru. Rozejrzyj się wokół, ocenić morskiej wody, należy ustalić, skąd mamy nowy wiatr. Rozwiń swój jacht w taki sposób, aby złapać nowy wiatr. Kontynuuj ruch do swojego celu – dobrej spokojnej okolicy w życiu bez kłopotów. Poczuj, że możesz kontrolować swoje życie.
8
Prowadząc podobne medytacji 3-4 razy w tygodniu, można bardzo szybko zauważyć, że pośpiech, zamieszanie, lęk i niepewność opuszczają swoje życie, a na zmianę przychodzą im spokój i zadowolenie.
Należy zwrócić uwagę
Unikaj stymulujących кофеиносодержащих napojów. Parzyć herbatki ziołowe z mięty, melisy, rumianku, dodając do nich miód i cytryna.

Nie bierz na siebie zbyt wiele obowiązków, pamiętaj, że zawsze tak podobać się nie można. Znajdź czas dla różnych rodzajów rekreacji.

Porada
W czasie trwania medytacji użyj spokojnie muzyki dla relaksu, zapal kadzidełka z zapachami, sprzyjające relaksowi.

logo
Kategoria:
Praca nad sobą

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.