Jak układać bloczki fundamentowe

Budowę murowanych domów wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Aby, na przykład, zbudować własny wiejski domek należy zacząć od nauki podstaw architektury domów mieszkalnych. A dom, oczywiście, zacząć budować z ułożeniu jakości fundamentów.

Jak układać bloczki fundamentowe

Instrukcja

1
Zacznij od nauki rysunków domu. Plan fundamentów jest integralną częścią każdego rysunku budowlanego. Pamiętaj, że bloczki fundamentowe ułożone tylko pod nośne zewnętrzne i nośne wewnętrzne ściany domu. Bloki ścian fundamentowych powstają na roślinach z betonu marki 100 lub 200 (wzmocnione).
2
Przygotuj podstawę do prac budowlanych, umieszczając przy użyciu sprzętu montażowego płyty fundamentowe. Bloczki fundamentowe są zazwyczaj ścianami pomieszczeń piwnicznych, więc poprawnie obliczyć ich ilość do dalszej wygodne. Płyty i bloki mają строповочные pętli, dzięki czemu wygodnie się je uchwycić i zrozumieć.
3
Układać bloczki fundamentowe na cementowo-piaskowa zaprawa o grubości 20 mm, stosując opatrunek spoin pionowych. Stylizacja powinna być wykonywana tak, jak pokazano w projekcie, aby nie było problemów po przyłożeniu komunikacji do domu.
4
Bloczki fundamentowe układać tylko na która jest wyrównana powierzchnia. Jeśli budowa odbywa się bez fundamentowych poduszek i z wykorzystaniem pustaków należy ułożyć warstwę betonu na podstawie.
5
Bloki przeznaczone do fundamentów, znajdujących się pod wpływem mediów agresywnych, są wykonane z dodatkami dla zwiększenia trwałości betonu. Ale nie zapomnij o izolacyjne imprezy. W celu ochrony ścian piwnicznych przed wnikaniem wilgoci kapilarnej użyj orientację okleechnoy, gipsu impregnacji, obmazochnoy hydroizolacji pionowych powierzchni stykających się z gruntem ściany piwnicy, poziomą izolację przeciwwilgociową w postaci włączenia warstwy tłustego zaprawy w skład wykładania podłogi piwnicy, прифундаментный drenaż, ograniczające poziom wód gruntowych w czasie ich podnoszenia sezonowy.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.