Jak tańczyć czterdzieści siedem

„Siedem czterdzieści” – znana żydowska piosenka i nie mniej znany żydowski taniec. Jednak mało kto wie, że początkowo ta piosenka „Siedem czterdzieści” była po prostu mołdawskiej muzyką, ale w czasach Związku Radzieckiego stała się hymnem pracy żydów w Odessie. Taniec stał się popularny na długo przed tym, jak pojawiły się znane słowa tytułowej piosenki. I teraz wykonują na różnych застольях, w tym i wesela.

Jak tańczyć czterdzieści siedem

Trzeba

  • – wideo tańca (jeśli nigdy nie widział, jak jego taniec);
  • – tradycyjny strój do tańca;
  • – nakrycie głowy – kipa;
  • – spodnie, koszula i kamizelka.

Instrukcja

1
Obejrzyj film z „Siedem czterdzieści”. Sam taniec jest bardzo prosta, ale wykonują go z jakimś wyjątkowym poczuciem taktu, który można poczuć podczas oglądania filmu „Siedem czterdzieści”.
2
Zajmij pozycji wyjściowej. Ono jest tylko w tym, że do końca zgiąć ręce w łokciach. Przy czym trzeba to zrobić tak, aby łokcie były skierowane do przodu, a dłonie do ramion. Po tym, ściskając dłonie w pięści, a palcami, trzymajcie pachy kamizelki. Dlatego kamizelka jest tak istotne dla tańca „czterdzieści Siedem”. W innym ubraniu ciężko będzie ustalić położenie rąk, a oni ciągle będą się przesuwać podczas ruchu ciała.
3
Teraz trzeba „złapać” rytm tańca. Do tego zacznij stopniowo rock ciało w rytm muzyki: do przodu i do tyłu, stopniowo zwiększając amplitudę раскачиваний. Ręce powinny znajdować się w pozycji wyjściowej,.
4
I ostatnie, co trzeba zrobić – w rytm muzyki na przemian вскидывать kolana. Taki ruch przypomina ruch człowieka, прихрамывающего na jedną nogę. Wysoko podnosząc kolana nie trzeba, trzeba jak squat na nogę, a drugą unosząc.
5
Złap rytm, ciało – i zrobić ruch nóg jest bardzo prosta, tak jak kolana sami zaczną się wyginać pod rytmicznej muzyki piosenki „Siedem czterdzieści”. Nie zapomnij o pozycji rąk – to pozostaje bez zmian. Teraz można się uśmiechnąć. Tańcz i baw się!
Należy zwrócić uwagę
„Siedem czterdzieści” – nazwa tańca, używane w mowie i umożliwiająca rozszerzanie się tylko w czasach Związku Radzieckiego. Obecnie nazwa tańca – фрейлехс. Tak nazywano taniec „Siedem czterdzieści” do tego, jak na muzykę umieścić znane słowa piosenki.

Porada
„Siedem czterdzieści” – to taki taniec, który wygląda dobrze tylko wtedy, gdy wykonywana jest przez kilka osób. Tylko warto pamiętać o tym, że poruszają się wszyscy tancerze muszą synchronicznie: jednocześnie wszystkie uchylane do przodu, a potem jednocześnie temu.

logo
Kategoria:
Taniec

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.