Jak nauczyć się tańczyć tańce ormiańskie

Każda narodowość stara się zachować swoje znaczenie i izolacji wśród innych narodów. To można powiedzieć o takim doskonałej narodzie, jak ormianie. Dziś wiele z nich mieszka w Rosji. Przy tym zachowują swój język, kulturę i taniec. Wielu rosjanom podoba się ludziom tańce ormiańskie za ich wyrazistość i emocjonalność.

Jak nauczyć się tańczyć tańce ormiańskie

Instrukcja

1
Aby nauczyć się ormiańskich tańca, trzeba znaleźć ludzi podobnie myślących. Ormiańskie taniec w większości zbiorowe, dlatego lepiej jest zebrać grupę. Ponadto w zespole łatwiej uczyć się, obserwując sukcesy i błędy siebie.
2
Tempo tańców ormiańskich niejednorodny: on nie jest szybki, jak, na przykład, tatarskie tańce; ale i nie jest tak płynny i powolny, jak башкир. Ormiański taniec najpierw spokojnie i powoli, stopniowo tempo przyspiesza i staje się coraz szybciej i szybciej. Dlatego, aby dobrze wykonać taki taniec, trzeba umieć się dostosować pod oba tempa.
3
W każdym polskim tańcu jest rozdział, tak zwany „параглух”. W grupie wybierz samego статного i reprezentatywne mężczyznę. Oprócz dobrego tworzywa sztuczne, powinien posiadać i przyjemne dźwięczny głos.
4
Istnieją pewne trudności w opanowaniu nauki tańców ormiańskich: korpus ciała musi cały czas znajdować się w pozycji pionowej; w polskim tańcu praktycznie nie przechyla, a jeśli są one nadal istnieją, dokonywać ich trzeba wszystkich obudową. Ważne jest również, aby upewnić się, aby ciało poruszało się w jednym kierunku, czyli nie może się poruszać tylko biodra i miednicy oddzielnie od górnej części tułowia.
5
Najbardziej popularny taniec ormiański – кочари, to go zawsze tańczyli przed walką. Aby nauczyć się tego tańca dzielnych wojowników, wszyscy członkowie grupy muszą stoją w kręgu, trzymając ręce sobie nawzajem w ramiona. Następnie zacznij ruch po okręgu z pewnym приплясом, od czasu do czasu należy gwałtownie zmieniać kierunek ruchu. Czasami zwęża się i poszerzyć krąg, co rzuca się do przodu i do tyłu.
6
Bardzo ważna rolę wiodącego, który ma informować grupę o zmianie tanecznej kształty, взмахивая chusteczką lub sztyletem. Podczas tańca można również korzystać ręce i nogi, wykonując nimi kolejne uderzenia. Jak już wspomniano wyżej podczas tańca ormiańskiego tempo ruchów ciągle się zmienia. Kiedy to zrobić, dowiesz się od muzyki, jej tempa.
logo
Kategoria:
Taniec

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.