Jak szyć poprawnie

Jeśli nie profesjonalna krawcowa, to na pewno podczas wykonywania jakichkolwiek szycia prac u ciebie pojawia się mnóstwo pytań i trudności. Aby nieco ułatwić sobie życie, zapoznaj się z poradami specjalistów na wykonanie tych lub innych maszyn do szycia prac.

Jak szyć poprawnie

Instrukcja

1
Dowiedz się, jak poprawnie nakładać kredowe linie. Do tego zawsze kopiuj je na drugą stronę tkaniny. Przy tym jeśli używasz kredowy deskę, to koło palnika musi przebiegać dokładnie w środku linii. Wszystkie nierówne linie wyrównywać za pomocą linijki i wzór.
2
Jeśli chcesz samodzielnie wykonać kredowy deskę, to weź arkusz sklejki 40х70 patrz Растолките trochę kredy i wymieszać go z wodą, aby mieszanka była konsystencji śmietany, nałóż ją na шершавую stronę kawałka sklejki. Warstwy mieszanki powinna być 2-3 mm. Teraz zostaw deskę do wyschnięcia na kilka dni.
3
Aby сметывать było łatwiej, wszystkie długie plastry закалывайте angielskimi pinami.
4
Pamiętaj, że сметочная linia powinna przebiegać w odległości 1 mm od linii, прочерченной kredą. Dodatki na szwy z obu stron nie zawsze o tej samej szerokości. Zawsze w trakcie pracy уравнивайте skrawki tkaniny i sprawdzić, jak dobrze są połączone linią.
5
Jeśli trzeba zmieść tkaniny z długim włosiem, np. aksamit, to poprowadzić dwie linie w przeciwnych kierunkach.
6
Jeśli ręcznie подшиваете dół produktu, to dobieramy do tego nici, które będą się zlewać z kolorem tkaniny, bo ręczne szycie nie może być idealna. Jeśli zrobi się to w kontrastowym kolorze, wszystkie nierówności będą się wyróżniać.
7
Pamiętaj, że nici na całej spoiny powinna być ciągła, więc jeśli nierówno сметали jakiś okres, распорите szew w pełni i zacznij od nowa. Nie распарывать tylko ukośne miejsce i wgrać na nowo tylko jego.
8
Jeśli potrzebujesz sew części z krzywymi liniami (na przykład, można uszyć kołnierz), to podcinaj uprawnień preparatów na szew обтачивания do 3-4 mm. Po tym wnikliwie go po kątach, w kilku miejscach – wtedy nie będzie napięcia. Pamiętaj, że рассечка nie powinna wynosić około 2 mm. do ściegu обтачивания.
9
Jeśli odnaleźć wewnętrzną linię za pomocą maszyny do szycia, to użyj do tego bawełnianą nitkę.
10
Przy обтачивании wyrobów z jedwabiu lub wełny ściegu należy jedwabne lub syntetyczne nici.
11
Wszystkie maszynowe szwy утюжьте w całej pracy. Przed tym należy usuwać wszystkie kredowe linie i сметочные nici. Tak swój produkt będzie wyglądać dokąd ostrożnie.
12
Podczas szycia guzików z otworami przelotowymi wybierz nici pod kolor guzików, a jeśli zabijasz ludzi guziki na słupku, a następnie wybrać nici pod kolor tkaniny, do której zabijasz ludzi guzik. Nie dziurki wątku wewnętrzne szwy.
logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.