Jak stworzyć ulubiony zapach dla bliskiej osoby

Perfumy – tradycyjny prezent, ale będzie jeszcze lepiej, jeśli преподнесете zapach, stworzony samodzielnie, szczególnie jeśli zapakować go w piękny flakon. Domowe perfumy nie zawierają syntetycznych składników i w pełni personalizowane pod kogoś, komu można je zamiar podarować.

Jak stworzyć ulubiony zapach dla bliskiej osoby

Instrukcja

1
Aby zrozumieć, co dokładnie trzeba temu człowiekowi, przesuń specjalne, „парфюмерное ankieta. Przykład ankiety – w załączonym obrazku.
2
Tradycyjnie perfumy są mieszanką kompozycji olejków eterycznych jako podstawy, alkoholu i wody. Do przygotowania takiego wariantu perfum konieczne jest następujący:- 15 ml oleju jojoba lub oleju migdałowego;- 75 ml alkoholu etylowego;- 2 łyżeczki źródlaną lub destylowanej wody;- filtr do kawy;- szklana butelka z ciemnego szkła;- 25 kropli olejków eterycznych (kupisz je w aptece lub w internecie, lub zrobić samemu);- 7 kropli olejków eterycznych do nuty bazowej;- 7 kropli olejków eterycznych do średniej nuty;- 6-7 kropli olejków eterycznych do górnej nuty;- kilka kropel olejków eterycznych do przejściowych odcieniach (do smaku).
3
Olejki eteryczne, których używasz, są podstawą twojego perfum. Oleje te są nazywane nutami zapachu. Nuty bazy – część duchów, który utrzymuje się na skórze najdłużej. Nuty rozwijają się nieco wcześniej. Nuty głowy – najbardziej lotne i odparowują w pierwszej kolejności. Przejściowe nuty charakteryzują się średnim stopniem zmienności i służą do tego, aby zebrać utwór w całość. Czasami w duchy dodają i inne substancje, na przykład, sól morska (do morskiego aromat), czarny pieprz (do ostrości), kamfora i wetiwer. Tak jak olejki eteryczne ulatniają się w różnych proporcjach, zapach perfum w miarę noszenia ustępuje. Oto kilka typowych przykładów podstawowych, średnich, wyższych i przejściowych nut.- Nuty bazy: cedr, cynamon, paczula, drzewo sandałowe, wanilia, mech, mech, paproć.- Nuty serca: goździk, geranium, trawę cytrynową, neroli, gałka muszkatołowa, ylang-ylang.- Nuty głowy: bergamotka, jaśmin, lawenda, cytryna, limonka, mandarynka, orchidea, róża.- Przejściowe nuty: wanilia, lawenda.Porządek, w którym mieszasz składniki, ma wartość, ponieważ bezpośrednio wpływa na zapach. Jeśli zmienisz przebieg procesu mieszania, zapisz szkic, aby potem można było ponownie go utworzyć.
4
Tak więc, mieszamy perfumy.1. Wlać w butelkę olej jojoba lub olej migdałowy.2. Dodaj olejki eteryczne w następującej kolejności: najpierw nuty, potem średnie, po – górne. Dodaj kilka kropli przejściowych nut, jeśli chcesz.3. Dodać alkohol.4. Wytrząsać бутылек w ciągu kilku minut, po czym pozostawić mieszaninę do zaparzenia na okres od dwóch dni do 6 tygodni.5. Gdy uda pożądany smak, dodaj dwie łyżki wody źródlanej. Wstrząsnąć butelką aby wymieszać perfumy, po czym przecedzić przez filtr do kawy i wlać w piękny pęcherzyk. Najlepiej, jeśli to będzie zaciemniona butelka z maksymalnie wąską szyjką, ponieważ światło i kontakt z powietrzem przyczyniają się do улетучиванию wielu olejków eterycznych.6. Można wlać trochę duchów w ozdobną butelkę, ale w ogóle trzeba je przechowywać w zapieczętowaną butelkę z nieprzezroczystego szkła w chłodnym, ciemnym miejscu.7. Zrób skrót do получившихся duchów. Nie zapomnij nagrać proces mieszania smaku, aby ponownie go wykonać w razie potrzeby.
5
Aby uzyskać ten sam, odpowiedni zapach, trzeba eksperymentować, ale aby prawidłowo rozwijać, najlepiej zapamiętać typy zapachów i odpowiadających im olejków eterycznych.Ziemisty: paczula, wetiwer.Kwiatowy: geranium, jaśmin, neroli, róża, fiołek, ylang-ylang.Owocowy: bergamotka, grejpfrut, cytryna, trawę cytrynową, limonka, mandarynka, pomarańcza.Ziołowy: angelika, bazylia, rumianek, gałka szałwia, lawenda, mięta pieprzowa, rozmaryn.Morskiej: sól morska.Pikantne: czarny pieprz, kardamon, cynamon, goździki, kolendra, imbir, jałowiec, gałka muszkatołowa.Węgiel: akacja, cedr, cyprys, sosna, drzewo sandałowe.Jeśli zapach był zbyt intensywny, można rozcieńczyć go dużą ilością wody. Jeśli chcesz, aby duchy ratowali zapach dłużej, dodaj się w branży perfumerii mieszanina łyżka gliceryny.
6
Można również wykonać stałe perfumy. Ich zrobić łatwiej, a do tego jest to bardzo praktyczna forma wydanie zapachów. W nich nie zawiera alkoholu, nie można ich rzucić.Aby zrobić stałe perfumy, potrzebny jest następujący:- 1 łyżka wosku pszczelego lub вазелинового oleju;- 1 łyżka oleju jojoba lub oleju migdałowego;- 8-10 kropli olejków eterycznych, wykorzystywanych w przemyśle perfumeryjnym;- mały, czysty pojemnik (około 15g) dla opakowań twardych duchów.Jeśli nie chcesz kupować specjalnie nowy pojemnik dla twoich perfum, można użyć słoika z pod balsamu do ust. Pojemniki z pod dekoracyjne lub higienicznej szminki też wystarczą.
7
1. Roztopić w jednym naczyniu wosk lub olej wazelinowy i olej jojoba lub olej migdałowy. Można umieścić składniki na kilka sekund w kuchence mikrofalowej w термостойком pojemniku, lub stopić je za pomocą parowca.2. Jak tylko mieszanina stanie ciekłym, zdejmij ją z ognia. Вмешайте olejki eteryczne za pomocą drewnianej laski, słomki lub łyżki (tylko nie drewniane, inaczej zawsze będzie pachnieć).3. Wlać płynnej mieszanki do pojemnika. Przykryć cap, ale nie zamykaj szczelnie, aby nie powstał kondensat i później nie mnożyć bakterie.
Należy zwrócić uwagę
Aby zrozumieć podstawy perfumerii, należy również posiadać terminologią. To pomoże ci łatwo poruszać się w przepisach i składach zapachów, które można spotkać w internecie i specjalnych zasiłkach.

Absolut. Jest również nazywany esencją. Najbardziej intensywny aromatyczny materiał, który można wyjąć z rośliny lub kwiaty.

Akord. Mieszanina dwóch lub więcej aromatów, które w połączeniu tworzą nowe, zupełnie inne brzmienie smaku.

Aldehydy. Składniki organiczne, obecne w wielu naturalnych materiałach, które również mogą być syntetyzowane sztucznie. Chanel nr 5 – альдегидно-kwiatowy zapach.

Zwierzęta składniki. Uzyskane od zwierząt składniki, takie jak цибет, ambra, piżmo i кастореум. W nowoczesnych perfum, zwykle, są one odtwarzane sztucznie. Mocne i nieprzyjemne w skoncentrowanej formie, te nuty w małych ilościach zapewniają głębię smaku.

Апокринные gruczoły potowe. To krokowego na ciele człowieka, które nadają mu wyjątkowy zapach, który może przerywać lub poprawić perfumy, które niosą.

Wodny. Definicja odnosi się do duchów na podstawie „wodnego” smaku.

Olejek eteryczny. Każde pachnący olejek eteryczny, дистиллированное z kwiatów.

Nuty bazy. Trzecia i ostatnia faza (po górnych i środkowych nut) parowania perfum, jego „życia” na skórze.

Ocet balsamiczny. Bogate, słodkie, żywiczne i ciepłe nuty, uzyskane za pomocą ziołowych balsamów i żywic. Kategoria orientalnych zapachów charakteryzuje się właśnie takim składem.

Bukiet. Mieszanka nut kwiatowych.

Камфарный. Świeże, czyste, chłodzące jakości wykazywanych эвкалиптом, ale także charakterystyczne dla rozmarynu i innych ziołowych nut.

Cyprys (шипр). Wymawia się jak „шипр”, „owocowy”. Należy do drzewnym, мшистым, ziemisty zapach.

Citrus. Świeże, kwaskowe nuty typowe dla cytryny, pomarańczy, grejpfruta i bergamotki.

Połączenie. Skoncentrowany dodatek mieszaninę do tego, jak ona rozcieńcza się i zamienia się w gotowych perfum. Jest również nazywany парфюмерным olejem.

Дистиллят. Produkt destylacji. Na przykład, olejek lawendowy – дистиллят świeżej, kwitnącej rośliny lawendy.

Woda kolońska. Roztwór składający się z około 3% perfum mieszanki na bazie alkoholu lub na bazie wody. Znacznie łatwiej, niż skoncentrowane perfumy.

Dodatek wody. Alkohol perfumeryjny roztwór o zawartości zapachowej kompozycji 10-15%.

Woda toaletowa. Alkoholu lub wodny perfumeryjny roztwór o zawartości zapachowej kompozycji 3-8%.

Ziemisty. Nuty zapachu, które przypominają o ziemi, glebie, ściółce, grzybów i mchu.

Olejek eteryczny. Высококонцентрированные, lotne związki aromatyczne esencje roślin, uzyskane w wyniku destylacji lub ekstrakcji.

Przelotne. Latający lub szybko znikają nuta aromatu.

Ekstrakt. Alternatywna nazwa alkohol парфюмов. Ekstrakty zawierają od 15 do 45% kompozycji zapachowej, mieszane z alkoholem.

Фиксатив. Składnik dodawany w duchy, aby były one bardziej trwałe.

Kwiatowy. Perfumy, charakteryzujące się głównie jasny wyraźnymi nutami kwiatowymi.

Kwiatowo-owocowy. Perfumy z różnych owocowych, głównie górnymi, nuty jako dodatek do średniej owocowy nuty.

Aromatyczny (папоротниковый). Od francuskiego „paproć”. Фужерные zapachy oparte na ziołowym akordu i mogą zawierać takie nuty jak lawenda, kumaryny, mech dębowy, drewno i bergamotka.

Zielony. Ogólna definicja dla zapachy trawy, liści i łodyg.

Średnie (pośrednie) nuty. Druga faza parowania duchów ze skóry, która nadaje zapachowi charakter po tym, jak nuty znikają.

Ziołowe. Nuta naturalnie-fajne, modrzewiowa lub słomkowy, np. rumianek lub szałwia.

Petitgrain. Ogólny termin, oznaczający olejki cytrusowe.

Иононы. Cenne związki syntetyczne, stosowane w małych ilościach w wielu kwiatów, zielonych, drzewnych парфюмах. Dają zapach, przypominający фиалку lub iris.

Skóra. Ostre, zwierzęta, smoky charakterystyki składników stosowanych podczas malowania skóry. W perfumerii są osiągane kosztem кастореума, labdanum i syntetycznych związków chemicznych.

Мшистый. Perfumy z ziemią, pachnące leśnymi nutami.

Nos. Człowiek, który miesza składniki aromatu, aby zrobić perfum, czyli perfum.

Wschodni. Rodzina perfumy, opierającego się na бальзамических, egzotycznych zapachach, takich jak wanilia, mech dębowy i zwierzęta nutki. Takie zapachy są zwykle używane jako wieczornych.

Ozonową. Aromatyczne substancje chemiczne, które są przeznaczone do symulacji zapach świeżego powietrza po burzy.

Perfumy (perfumy, ekstrakt). Najsilniejsza i najbardziej trwała forma perfum, zawierające od 20 do 50% kompozycji zapachowej.

Puszysty. Podobny do zasypka zapach, osiągany, gdy bardziej ciężka, słodka lub wyczuwalna nuta miesza się z bardziej łagodne, takie jak cytrusowe, owocowe lub zielona.

Резиноид. Ekstrakt smoły, żywicy balsamów lub przypraw. Zwykle jest używany jako фиксатива w kompozycjach perfumeryjnych.

Pióropusz. Tren smaku, оставляемый po duchów. Perfumy z minimalnym pociągu często nazywane są „rodziną do skóry”.

Моноцветочный. Zapach oparty na jednym kwiecie.

Pikantne. Pikantne lub ostre nuty z ciepłych lub gorących charakterem, na przykład, olej z goździka, cynamon i olej z tymianku.

Stabilność. Charakterystyka trwałości perfum, zarówno w opakowaniu, jak i pod wpływem temperatury, światła i powietrza.

Nuty głowy. Wrażenie парфюме, kiedy tylko wdychane lub rozprowadza się na skórze. Jak zwykle, najbardziej lotne składniki perfum.

Drzewno-aromatyczny. Zapach, przypominający свежесрубленную lub suchego drewna.

logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *