Jak stworzyć firmware

Tworząc własną wersję oprogramowania firmware, trzeba nie tylko znać języki programowania, ale i skupić się na cechy obiektu, w który następnie zostanie zainstalowany. W przypadku braku choćby podstawowej wiedzy o zasadach działania oprogramowania urządzeń lepiej nie brać się za samodzielne opracowanie.

Jak stworzyć firmware

Trzeba

  • Zestaw narzędzi do tworzenia oprogramowania urządzeń.

Instrukcja

1
Poznaj główne punkty pracy urządzenia, dla którego jest przeznaczona rozwijanym przez program firmware. Do głębszej analizy zaleca się pliki źródłowe już gotowego oprogramowania, ponieważ w ten sposób nie zapomnisz przemyśleć główne funkcje urządzenia, tworząc jakieś własne cechy twojej modyfikacji.
2
Należy zapewnić rozwój dodatkowych funkcji, które będzie wspierać twój program firmware urządzenia. Koniecznie sprawdź, jak to będzie łączyć się z podstawowymi funkcjami i nie powstanie czy przy tym żadnych konfliktów. Również upewnij pęk pierwszych chwil z drugoplanowymi.
3
Napisz kod programu firmware dla urządzenia. Utwórz katalogi, pliki aplikacji i konfiguracji systemu, należy zapewnić ich relacje między sobą. Stwórz menu oprogramowania, które będzie zawierać w sobie główne i drugorzędne funkcje urządzenia. Również nie zapomnij o wydajności graficznej.
4
Прорисуйте ikony menu, wygląd programu. Przy okazji, różnych modyfikacji oprogramowania urządzeń istnieje wystarczająca ilość. Nie zapomnij o tym, kiedy wdrożyć tę lub inną pomysł dla twojego urządzenia, możliwe jest, że podobne firmware już istnieją.
5
Po utworzeniu programu firmware, działającą bez błędów, zbierz ją w plik instalacyjny. Spuścić starą wersję oprogramowania urządzenia na komputer i zapisać go na wypadek, gdyby nagle twoje oprogramowanie nie będzie działać. Następnie można ponownie użyć starej, aby przywrócić urządzenie do pierwotnego stanu. Ustaw opracowane przez was oprogramowanie i sprawdź jego działanie.
Porada
Przed tworzeniem oprogramowania upewnij się, że wymyślony przez ciebie modyfikacje nie istnieje.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.