Jak znaleźć numer firmware iPhone

Aby migać swojego iphone ’ a lub po prostu dowiedzieć się, czy pasuje do niego nowa gra lub program, należy sprawdzić numer firmware urządzenia. Zrobić to można na własną rękę.

Jak znaleźć numer firmware iPhone

Instrukcja

1
Aby dowiedzieć się numer firmware, w menu głównym wybierz opcję iPhone folder „Ustawienia” (lub Settinings w angielskim wydaniu). Z tego folderu – funkcja „Podstawowe” (lub General), po czym wybierz zakładkę „informacje O telefonie” (About). To właśnie w niej znajduje i niezbędne dane, a oprócz tego – i numer seryjny iPhone ’ a, który również jest niezbędne do wykonywania różnych czynności z iPhone.
2
Jeśli telefon jest absolutnie nowy i jeszcze nie jest aktywna, można w następujący sposób: należy wprowadzić za pomocą klawiatury numer alarmowy *3001#12345#* i nacisnąć przycisk połączenia. Nawet w nienaruszonym stanie modelu, na ekranie pojawi się menu serwisowe – wykaz informacji, które można dowiedzieć się o niej. Należy wybrać pozycję Version, w której będzie podana określona sekwencja cyfr, za pomocą których można odszyfrować numer firmware iPhone. Tak, jeśli ciąg liczb w Firmware version zaczyna się od 04.04.05…, to działająca na telefonie iphone wersja firmware – 1.1.4, jeśli 04.03….. – to 1.1.3, itd, no a jeśli na ekranie widoczne są cyfry 03……, w telefonie zainstalowana jest wersja z numerem 1.0.2.
3
Ponadto, pośrednio pomoże dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu, jeśli telefon nie перепрошивался po zakupie z salonu, numer seryjny telefonu. W numerze 3 cyfra oznacza rok, a 4 i 5 – tydzień produkcji urządzenia w ciągu roku. Wiedząc to, łatwo odkryć informacje o tym, jaki jest numer wersji oficjalnej jest stosowany do instalacji w warunkach fabrycznych w tym czasie.
4
Można również sprawdzić wersję firmware za pomocą komputera. Przesuń synchronizację z PC, iPhone, po którym trzeba udać się na Itunes. W sekcji „Urządzenie” trzeba wybrać swój model iPhone ’ a, po czym pojawiły się informacje trzeba znaleźć zapis „Wersja oprogramowania”. Podane dane są wersją firmware smartfona. Tam też można dokonać aktualizacji, jeśli potrzebna jest nowsza wersja oprogramowania sprzętowego.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.