Jak stosować sok z aloesu

Sok z aloesu można leczyć wiele chorób, ponieważ znajdują się w nim witaminy, olejki eteryczne, aminokwasy i lotnych. Przygotowanie leków na bazie tej rośliny wymaga minimum czasu i umiejętności.

Jak stosować sok z aloesu

Trzeba

  • – aloes;
  • – кипяченая woda;
  • – wódka;
  • – miód;
  • – mleko.

Instrukcja

1
Przydatne sok można kupić w aptece, ale bardziej opłaca się przygotować go samodzielnie. Nie podlewamy aloesu w ciągu 1-2 tygodni, po czym odetnij dolne liście, które osiągnęły wielkości 10-15 cm, Zawiń je w ciemną papier i pozostawić na dolnej półce lodówki na 10-15 dni. Przygotowane liście umyć, posiekać i wycisnąć z nich sok.
2
Przy anginie pomogą płukania. Wymieszać 50 g soku, 250 g ciepłej, przegotowanej wody i pozostawić mieszaninę do zaparzenia. Przez 2-3 godziny gotować ją i ostudzić. Opłucz usta po jedzeniu 2-3 razy dziennie.
3
Aloes pomaga przywrócić i utrzymać system odpornościowy. Wymieszać w równych proporcjach sok rośliny, czerwone wino i miód. Otrzymaną mieszaninę take 1 łyżka. l. dwa-trzy razy dziennie przed posiłkiem.
4
W leczeniu zapalenia jamy ustnej pić 1 łyżeczka soku rozcieńczonego ciepłym mlekiem. Do płukania jamy ustnej dodać 10-15 kropli na szklankę wody.
5
Rób okłady na bazie aloesu przy oparzeniach, ranach, ropne stany zapalne, egzemy i innych chorób skóry. Na czyraki pomogą okłady z soku zmieszanego z oliwą z oliwek w równych proporcjach.
6
Alkoholowa nalewka z aloesu stosuje się w leczeniu trądziku. Umieścić w szklanej misce 3-4 rozdrobnionych liści i zalać dwoma szklankami wódki lub alkoholu. Zostaw nalewkę na 1-2 tygodnie w ciemnym i chłodnym miejscu, nie zapominając codziennie ją potrząsać. Po upływie żądanego czasu przecedzić nalewkę. Smarować jej problematyczne obszary skóry przed snem.
7
Maść, przygotowane na bazie aloesu, pomoże ci złagodzić ból pleców, reumatyzm i zapaleniu korzonków nerwowych. Wymieszać 3 łyżki soku, 3 łyżki miodu i dodać 100 ml wrzącej wody. Umieścić mieszaninę w łaźni wodnej na pięć minut. Ostudzić ją. Rub maść na chore miejsce, przykryć plecy folią i ciepłym chustą. Rób takie zabiegi 2-3 razy w tygodniu.
Porada
Codzienne przyjmowanie 10 kropli soku z aloesu pomaga nawiązać trawienie.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.