Jak spuścić roztwory w Dziedzinie

Producent zaleca wymieniać płyn chłodzący w układzie Pola „Chevrolet” nie rzadziej niż dwa razy w roku. Warto również wymienić w przypadku, gdy roztwory пожелтел, tak jak to świadczy o tym, że płyn chłodzący straciła swoje właściwości.

Jak spuścić roztwory w Dziedzinie

Trzeba

  • – klucze;
  • – wkrętaki;
  • – rękawice bawełniane;
  • – pojemność do drenażu;
  • – nie mniej niż 10 litrów nowego płynu chłodzącego.

Instrukcja

1
Zabierz samochód na orientację zabaw. Jeśli powierzchnia ma pochylenie, wówczas samochód należy ustawić tak, aby przednia część znajdowała się poniżej tylnej.
2
Zdemontować zabezpieczenie skrzyni korbowej i błotnik. Jest to konieczne do tego, aby podczas spuszczania płynu nie krążyła w palety. Można również znaleźć jakiekolwiek przyrząd do drenażu, aby nie strzelać ochronę i błotnik.
3
Znajdź w samochodzie uchwyt zaworu ogrzewania i obróć ją w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, aż do oporu. Na chłodnicy znajduje się korek spustowy. Ustawić pod nią pojemnik, pojemność nie mniej niż dziesięciu litrów. Delikatnie odkręć korek.
4
Znajdź zbiornik wyrównawczy. Zazwyczaj jest jasnego koloru. Otwórz korek na nim. Nie szarpie mocno, aby nie zerwać gwint w plastiku. Również od nadmiernego wysiłku pojemnik może pęknąć.
5
Znajdź otwór spustowy w bloku silnika. Podstawiając pod niego pojemnik i otworzyć korek. To pozwoli spuścić ciecz chłodzącą z kanałów cylindrów.
6
Spłukać płyn system, tak jak za okres pracy na jej ściankach mogą gromadzić się sporo osadu. Do płukania można wlać wodę destylowaną, dodając specjalne dodatki, które mogą dezintegracja osadów. Przy tym dodatki trzeba wybrać tak, aby nie wyrządziły szkody dla materiału, z którego wykonany jest grzejnik. Aby dokładnie przepłukać chłodnicę, użyj минимойку „Керхер”. Załóż wąż myjki na króciec chłodnicy i włącz ją na maksymalną moc. Ciśnienie wody zmyje wszystkie osady. Oczyść zewnętrzne komórki chłodnicy. Ułatwi to przepływ powietrza.
7
Wlać nowy płyn. Jeśli nie przemywa się system, to należy wlewać tylko ciecz, której użyłeś wcześniej. Jeśli pranie system chłodzenia, to można wlewać roztwory dowolnego typu. Leyte roztwory do momentu, aż poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym nie osiągnie maksymalnego poziomu. Nie należy zlać, ponieważ nadmiar płyn chłodzący może utworzyć nadciśnienie, które może zaszkodzić systemie.
8
Uruchom silnik i pozwól mu się rozgrzać. Po tym wyłączyć samochód i sprawdzić poziom płynu chłodzącego. Uzupełnić w razie potrzeby roztwory.
Porada
Bądź bardzo ostrożny, ponieważ płyn chłodzący jest bardzo szkodliwe i jest trujący! Staraj się nie wdychać pary! Spuścić zużytą ciecz tylko w pojemniku, aby nie wyrządzić ogromne szkody w środowisku.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *