Jak sprzedać klejnot

Tradycja poczytać kamienie pojawiła się już w starożytnym Egipcie i Rzymie. Egipcjanie zdobione się szmaragdami, аметистами i turkusem, rzymianie dawali pierwszeństwo diamentów. Teraz kamienie szlachetne, w szczególności diamenty) służą nie tylko jako luksusowych ozdób, podkreślając wysoki status ich posiadacza, ale i jako środków do inwestowania kapitału.

Jak sprzedać klejnot

Trzeba

  • – certyfikat;
  • – sklep jubilerski.

Instrukcja

1
Zanim sprzedać klejnot (diament, szmaragd, itp.) należy uważnie zapoznać się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi sfery obrotu kamieni szlachetnych. Jeszcze niedawno diament należał do głównych wartości, a wszelkie transakcje z nim pociągnęła za sobą odpowiedzialność karną. Od 1998 roku w Rosji aspekty prawne wszystkich transakcji dokonywanych z kamieniami szlachetnymi, podlegają, zgodnie z ustawą „O metalach szlachetnych i szlachetnych kamieniach”.
2
Zasady sprzedaży неоправленных kamieni szczegółowo określone w uchwale rządu Federacji Rosyjskiej nr 55 z dnia 19 stycznia 1998 roku. Zgodnie z tym dokumentem, sprzedaż ограненных kamieni odbywa się tylko pod warunkiem posiadania certyfikatu na każdy pojedynczy kamień lub zestaw sprzedających się kamieni. Jeśli u kamienia, który zamierzasz sprzedać nie ma takiego certyfikatu, to wyślij go do oceny przez niezależnych ekspertów w akredytowanym laboratorium.
3
Tym laboratorium wydawany jest certyfikat potwierdzający autentyczność kamienia szlachetnego i blokujący jego główne cechy (kolor, waga, kształt, jakość cięcia diamentów, czystość).
4
Na podstawie wyników znalezienia ekspertów dowiesz się wartość rynkową swojego kamienia. Aby określić cenę kamienia szlachetnego, skorzystaj z cennikiem cen (http://zolotoexpert.narod.ru/price.htm).
5
Zostań ewidencji urzędu miar i wag. Rzecz w tym, że legalne sprzedawcą kamienie szlachetne, w szczególności diamenty) może być indywidualny przedsiębiorca lub firma stojąca zarejestrowany w danej organizacji. W sumie, nie może obejść się bez pośredników.
6
Skontaktuj się sklepy z biżuterią i pokaż kamienie, które chcesz sprzedać. Nie zapomnij zabrać ze sobą certyfikat, wydany przez akredytowane laboratorium – masz na pewno go o to poproszony. Nie jest wykluczone, że kamień będzie jeszcze raz sprawdzać eksperci, pracujący w organizacjach, gdzie odbywa się skup biżuterii.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *