Jak sprawdzić szybkość połączenia

Prędkość połączenia z internetem, niestety, nie zawsze odpowiada prędkości, uzgodnione z dostawcą. W przypadku jeśli masz wątpliwości co do jej zgodności, można sprawdzić prędkość, nie wychodząc z domu.

Jak sprawdzić szybkość połączenia

Trzeba

  • – serwis określenia prędkości.

Instrukcja

1
Wybierz weryfikacyjny stronę. Podobny serwis do sprawdzania prędkości połączenia z internetem w trybie online teraz oferuje dużą liczbę stron internetowych. Jednak ma sens dać pierwszeństwo dużej, znanej firmy-dewelopera. Na pierwszy raz można skorzystać z serwisu, który oferuje Yandex „Ja w internecie!”, a następnie przetestować jeszcze kilka serwisów i wybrać to, które najbardziej spodoba. Sam proces skanowania jest bardzo prosty.
2
Sprawdź komputer na wirusy i inne szkodliwe programy. To trzeba zrobić obowiązkowo z dwóch powodów. Pierwsza – wirusy zmniejszają prędkość: to właśnie ich obecność w KOMPUTERZE może być jedną z przyczyn powolnego działania w internecie. Druga – podczas sprawdzania szybkości połączenia również trzeba wyłączyć. Dlatego sprawdź, czy komputer jest w pełni: jeśli „szkodniki” zostaną wykryte – usuń je.
3
Wyłącz antywirusa, antyspyware, torrent, firewall i inne programy sieciowe, jeśli w ogóle na swoim KOMPUTERZE.
4
Przejdź do sekcji „połączenia Sieciowe” i prawym przyciskiem myszy kliknij w kolumnie „Stan”. Należy zwrócić uwagę na liczbę, która oznacza ilość odebranych i wysłanych pakietów. Jeśli liczba ta utrzymuje się na jednym poziomie – wszystko w porządku. Jeśli jest cały czas rośnie – to źle. Fakt ten oznacza, że został wyłączony nie wszystkie programy sieciowe, lub gdzieś pozostał wirusa. W tym przypadku jeszcze raz sprawdź swój KOMPUTER w poszukiwaniu wirusów i sprawdź, czy nie działających programów sieciowych.
5
Tylko po przeprowadzeniu wyżej wymienionych manipulacji przejdź na stronę serwisu „Jestem w internecie!” na adres http://internet.yandex.ru/. Na stronie zobaczysz linię koloru zielonego z napisem „pomiar prędkości”. Kliknij na nią i czekać na dosłownie minutę. Serwis pokaże dwa rodzaje danych: wychodzącą i przychodzącą prędkość swojego połączenia internetowego.
Należy zwrócić uwagę
Również takie usługi oferują możliwość sprawdzić położenie geograficzne KOMPUTERA, adres IP i inne przydatne informacje.

Porada
Kolejny bardzo popularny specjalistyczny zasób pomiaru prędkości w trybie online http://www.speedtest.net/. Na tej stronie możesz utworzyć swoje konto i regularnie śledzić swój tryb szybki.

logo
Article Categories:
Połączenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *