Jak sprawdzić szybkość połączenia

W razie potrzeby sprawdzić faktyczną prędkość połączenia internetowego najbardziej właściwa będzie wykonać test na komputerze lub urządzeniu przenośnym, ponieważ informacje od dostawcy usług internetowych może okazać się nieprawdziwe. Jako narzędzie do określania prędkości wysyłania i odbierania danych należy użyć specjalistycznych online-zasoby.

Jak sprawdzić szybkość połączenia

Instrukcja

1
Jednym z najbardziej popularnych miejsc do tego przeznaczonych, jest www.speedtest.net. Otwórz stronę, ale przed sprawdzeniem należy wykonać niewielką prace przygotowawcze. Rzecz w tym, że niektóre usługi i aplikacje mogą działać w tle, za pomocą internetu-kanał. Najbardziej podstawowe z nich to: program antywirusowy, klient torrent, aktualizacje automatyczne systemu Windows. Odłącz wszystkie te programy i usługi, a dopiero potem przystąpić do sprawdzania prędkości – tak otrzymasz wartość, jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości.
2
W celu uruchomienia procedury określania prędkości naciśnij przycisk „start scan” i poczekaj, aż ci nie wyświetli wynik. Po zakończeniu skanowania, użytkownik dowie się wskaźnik Ping (im mniejsze, tym lepiej), prędkość pobierania prędkość wysyłania. Ostatnie dwa wskaźniki — i jest twoja prawdziwa szybkość połączenia internetowego. Im wyższe są te wartości, tym szybciej będą się otwierać strony w przeglądarce, pobierane programy, filmy, i tym bardziej komfortowy (bez przerw) będzie oglądanie wideo online.
3
Jeśli chcesz dowiedzieć się szybkość połączenia na urządzeniu przenośnym, takim jak iPad, iPhone, HTC, Samsung itp. (iOs i Android), możesz zainstalować na swoim urządzeniu specjalnej aplikacji, które można pobrać na tej samej stronie internetowej w dziale „Mobilność” lub w internetowych sklepach AppStore i Android Market. Po zainstalowaniu tej aplikacji możesz sprawdzić prędkość pobierania i wysyłania danych na swoim tablecie lub telefonie i dowiedzieć się, czy spełnia deklarowaną przez dostawcę prędkość w sieci 2G lub 3G rzeczywistych wskaźników.
Porada
Oprócz serwisu Speedtest.net można skorzystać z podobnymi zasobami: www.internet.yandex.ru, www.speed.yoip.ru, www.speed-tester.info i innymi.

logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.