Jak sprawdzić numer pesel ubezpieczenia emerytalnego

Każdy dorosły obywatel, wraz z paszportem, musi uzyskać certyfikat ubezpieczenia emerytalnego – dokument potwierdzający jego prawo do ubezpieczenia emerytalnego. W niektórych sytuacjach może być konieczne, podać jego numer. Jak go rozpoznać?

Jak sprawdzić numer pesel ubezpieczenia emerytalnego

Trzeba

  • – ubezpieczenie;
  • – paszport.

Instrukcja

1
Weź swoje świadectwo obowiązkowego ubezpieczenia emerytalnego. To wygląda jak zielona plastikowa karta. Na nim na górze będzie podany numer, składający się z czternastu cyfr. To jest ten pokój, który jest wam potrzebny.
2
Jeśli twoje świadectwo zostało utracone lub nie było załatwione, pobierz nowe, na którym będzie pokój. Do tego trzeba zwrócić się do funduszu Emerytalnego w miejscu zamieszkania. Adres można dowiedzieć się z przewodnika organizacji twojego miasta lub za pomocą strony internetowej http://www.pfrf.ru/ Na stronie głównej znajdź małą mapę Federacji Rosyjskiej i kliknij na niego myszką. Zaznacz na mapie swoje miejsce zamieszkania. Tak trafimy na regionalną stronę fundacji, a adres danego oddziału można dowiedzieć się za pośrednictwem sekcji, dający informacje o działach. Oprócz adresu nie będzie dan i numer telefonu, pod którym można uzyskać informacje na temat czasu pracy oddziału.
3
Przyjdź na fundusz emerytalny osobiście z dokumentem tożsamości ze zdjęciem. Wyjaśnij specjalisty, który przyjmie ciebie, twoją sytuację. Przyjmie od ciebie zgłoszenie na projekt nowego świadectwa, która będzie wypełniana przez kilka dni. Wtedy będzie można przyjść i odebrać swój dokument, na którym będą podane niezbędne dane. To założenie jest bezpłatna dla ciebie.
4
Również numer ubezpieczenia może uczestniczyć w liście, corocznie wysłanej od funduszu emerytalnego. Zazwyczaj wskazuje się na górze strony, wraz z nazwiskiem, imieniem i andriej ubezpieczonego odbiorcy.
5
W przypadku braku tych dokumentów zwrócić się do swojego pracodawcy. U niego musi przechowywać swój numer ubezpieczenia.
Porada
Podajcie swój numer pesel tylko tym ludziom, którym ufasz, na przykład, pracodawcy. Ukraść pieniądze z funduszu obywatela jest bardzo trudne, ale lepiej nie dawać oszustom powodu skorzystać z danymi.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.