Jak sprawdzić dokładny czas

Aby nigdzie się nie spóźniać, trzeba znać dokładny czas. Ale wszystkie zegarki mają właściwości z czasem zacząć się spieszyć lub utrzymać. Można tego uniknąć, jeśli będziesz wiedzieć, gdzie można sprawdzić poprawność wskaźników swoich zegarków i budzików.

Jak sprawdzić dokładny czas

Trzeba

  • – komputer;
  • – dostęp do internetu;
  • – telefon.

Instrukcja

1
Dowiedz się dokładnie w czasie za pomocą internetu. Przejdź do jednej z witryn, które oferują takie informacje, na przykład, na następny http://www.anafor.ru/time/index.htm można Tam znaleźć informacje na temat dokładnego czasu według zegara atomowego, фукционирующих w Obserwatorium USA. Od ich wyników oblicza się czas w konkretnej miejscowości. Aby to zrobić, w polu wyszukiwania wpisz nazwę miasta, który cię interesuje. Trzeba go zapisywać w języku angielskim. Po tym, można zobaczyć w tej strefie czasowej z dokładnością do sekundy. Również jako więcej informacji będzie dana kalendarz data, a także temperatura i wilgotność powietrza w danym regionie. Po tym, można ustawić znajdująca dokładny czas na swoich zegarach.
2
Oprócz wyżej wymienionych istnieją jeszcze specjalne zasoby, aby ustawić godzinę na komputerze. Na tych stronach można synchronizować dokładny czas z parametrami komputera. System przy każdym wyjściu do internetu będzie je aktualizować. Jeden z podobnych stron do synchronizacji czasu – http://direct-time.ru/
3
Skontaktuj się telefonicznie z działem dokładnego czasu przez telefon. W różnych regionach numery telefonów mogą się różnić, na przykład, w Moskwie trzeba zdobyć 100, w Sankt Petersburgu – 060, a w Norylsk – 000. Dowiedz się dokładny numer w książce telefonicznej miasta, można je znaleźć na przykład w niektórych urzędach pocztowych. Jakieś pytania na ten numer zadawać nie trzeba – usłyszysz automatyczną, informujący ci dokładny czas. Telefon w taką usługę za darmo dla abonenta dzwoniącego z dowolnego telefonu stacjonarnego.
4
Jeśli te metody są dla ciebie niedostępne z jakichkolwiek przyczyn, sprawdź wiadomości na temat czasu w radiu. W szczególności, czas zwykle jest ogłaszany przed rozpoczęciem wiadomościami. Przy tym nie należy ufać kanałów telewizyjnych – siatka transmisji może się przemieszczać, a przy tym istnieje ryzyko, że nawet program informacyjny może wyjść w eter kilka minut później zadanej w programie biegów czasu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.