Jak skopiować stronę

Aby zapisać stronę internetową do wprowadzenia zmian, należy ją skopiować. Jest to bardziej praktyczne, niż nagrywać adres publikacji, bo jeśli zaktualizować informacje na stronie, to trudno będzie sprawdzić dane źródłowe.

Jak skopiować stronę

Instrukcja

1
Skopiować stronę można na wiele sposobów. Jeśli chcesz ją zapisać jako zdjęcia, naciśnij klawisz PrintScreen, która znajduje się w pierwszym rzędzie po prawej stronie. Z jej pomocą udaje zdjęcie stołu montażowego monitora, ograniczona jego wymiarach. Ale jeśli potrzebujesz nie cała, a część strony, to ta metoda pozwala uzyskać wysokiej jakości obraz wymaganego kawałka strony www.
2
Otwórz program Paint. Jest to standardowy edytor graficzny, który jest obecny w systemie operacyjnym Windows. Przejdź do „Start”, rozwiń „Wszystkie programy”, otwórz folder „Standardowe” i za pomocą podwójnego kliknięcia myszy uruchom program Paint. Jeśli nie działa, przejdź do folderu przechowywania programu: „Start” – „Komputer” – „dysk Lokalny Z” – „Windows” – „System32” – „Mspaint”.
3
Na pasku narzędzi wybierz „Wklej lub naciśnij klawisze Ctrl + V. W oknie aplikacji pojawi się obraz skopiowany strony. Jeśli potrzebujesz jest w pełni, w menu kliknij „Zapisz jako” i wybierz format. Domyślnie jest to „24-bitowy obraz (*.bmp, *.dib) lub PNG (*.png).
4
Chcesz wyciąć oddzielny odcinek – zaznacz go, naciśnij klawisze Ctrl + Z, a następnie wybierz polecenie „Utwórz”. Na pytanie „czy Zapisać zmiany w pliku „Bezimienny”, kliknij przycisk „Nie zapisuj”. Otwartej arkusz zmniejszyć do minimalnej wielkości – nie powinien on przekraczać zaznaczony obiekt. Wklej obrazek z użyciem Ctrl + V i zapisz ją na komputerze.
5
Jeśli chcesz skopiować stronę www z możliwością późniejszego przeglądania w całości, należy ją otworzyć w oknie przeglądarki, kliknij w dowolnym miejscu prawym przyciskiem myszy i z trafionego menu najpierw wybierz „Zapisz jako”, a następnie – „strona Www, całkowicie”. Dokument zostanie skopiowana z rozszerzeniem html, plus do niego zostanie utworzony folder, do którego trafią pliki graficzne i skrypty.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.