Jak skonfigurować wysyłanie europosłów

Jeśli potrzebujesz jednocześnie podłączyć kilka komputerów z internetem, wybierz jedno z nich w taki sposób, aby pełnił funkcję routera. To uwolni cię od konieczności zakupu dodatkowego drogiego sprzętu.

Jak skonfigurować wysyłanie europosłów

Trzeba

  • – Kable sieciowe;
  • – koncentrator sieciowy.

Instrukcja

1
Wybierz komputer, który będzie rozdawał dostęp do internetu innym urządzeniom. Jeśli będziesz używać do tego celu jest stosunkowo słaby komputer, to może mieć to negatywny wpływ na pracę przyszłego sieci lokalnej. W wybranym PC musi uczestniczyć co najmniej dwie karty sieciowe. Zainstaluj dodatkową kartę sieciową, jeśli jest taka potrzeba.
2
Podłącz do pierwszego zasilacza kabel dostępu do internetu. Drugi adapter podłącz kablem sieciowym. Drugi jego koniec podłącz przełącznik lub innego komputera. Sprzęt sieciowy należy użyć w tym przypadku, jeśli planujesz podłączyć więcej niż dwóch komputerów z internetem jednocześnie.
3
Uruchom komputer, a następnie otwórz menu zawierające listę kart sieciowych. Skonfiguruj połączenie z internetem i upewnij się, że działa. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę tej karty, który jest połączony z koncentratorem lub drugim komputerem.
4
Otwórz właściwości i przejdź do konfiguracji ustawień protokołu internetowego TCP/IP. W Windows Vista i Seven należy wybrać IPv4, ponieważ jest on używany do tworzenia tej sieci. Aktywuj funkcję, która pozwala korzystać z statyczny adres IP. Wprowadź jego wartość. Unikaj szablonowych adresów, aby one nie są w konflikcie z innymi urządzeniami w sieci.
5
Wróć do listy aktywnych połączeń sieciowych. Otwórz właściwości połączenia z internetem i wybierz zakładkę „Dostęp”. Zaznacz pole wyboru obok opcji „Zezwalaj wykorzystać to połączenie z internetem innych użytkowników sieci”. Zapisz zmiany, klikając przycisk „Zastosuj”.
6
Podczas konfigurowania innych KOMPUTERÓW koniecznie wprowadź adres IP twojego serwera domowego. Jego wartość należy wprowadzić w polu „brama domyślna” i „Preferowany serwer DNS”.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *