Jak skonfigurować most do sieci

Podczas konfigurowania sieci wlan, często korzystają z metody łączenia dwóch kart sieciowych, który otrzymał nazwę „most”. Zazwyczaj ta technologia jest stosowana w przypadkach, gdy komputer lub inne urządzenie wykonuje funkcje łącznik między dwoma sieciami.

Jak skonfigurować most do sieci

Trzeba

  • – Konto administratora.

Instrukcja

1
Wyłącz zaporę systemu Windows. Jest to konieczne w celu uniknięcia ewentualnych problemów podczas tworzenia mostu. Otwórz opcję „Usługi”, znajdujący się w menu „narzędzia Administracyjne” i znajdź opcję „Zapora systemu Windows”. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Wyłącz”. Potwierdź wyłączenie usługi, a następnie ponownie uruchom komputer.
2
W systemie Windows XP kliknij menu „Start” i przejdź do menu „połączenia Sieciowe”. Otwórz zakładkę „mostek Sieciowy” i wybierz opcję o tej samej nazwie. Przejdź do zakładki „Ogólne” i zaznacz pola wyboru dwa połączenia sieciowe, które chcesz połączyć. Kliknij przycisk „Zastosuj”. Otwórz właściwości nowego połączenia „mostek Sieciowy” i skonfiguruj.
3
Jeśli korzystasz z systemu Windows Vista lub Seven, otwórz menu „Centrum sieci i udostępniania”. Uzyskać dostępu do określonego menu można poprzez ikonę sieci w zasobniku systemowym. Otwórz menu „Zmień ustawienia karty sieciowej”.
4
Naciśnij i przytrzymaj klawisz Ctrl. Alternatywnie kliknij lewym przyciskiem myszy na dwóch ikon połączeń sieciowych, które należy połączyć między sobą. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy jedną z zaznaczonych ikon i w pokazującym się menu wybierz „Konfiguracja mostu”. Poczekaj na zakończenie procesu tworzenia związku między wymienionymi sieciami.
5
Po pojawieniu się nowej ikony „mostek Sieciowy” otwórz właściwości i zmień ustawienia tego połączenia. Jeśli jedna z sieci było konieczne dla dostępu do internetu, to podczas konfiguracji mostu ustawić opcje, z którymi pracowała ta sieć. Pozwoli to zachować możliwość wyjścia do internetu dla danego KOMPUTERA i urządzeń, wchodzących w skład drugiej sieci.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *