Jak skonfigurować GPRS-internet w telefonie Nokia

Korzystanie z mobilnego internetu przy niewłaściwych ustawieniach lub bez nich w ogóle grozi wzrostem kosztów jednego megabajta około sto razy. W telefonach większości producentów, w tym Nokia, posiada elastyczny system konfiguracji, który pozwala dostosować urządzenie do ustawień operatora.

Jak skonfigurować GPRS-internet w telefonie Nokia

Instrukcja

1
Uruchom SIM-menu telefonu. W zależności od modelu, może znajdować się w folderze menu „Moje aplikacje.”, „Aplikacje” – „Jest” albo w inny. Znajdź w nim pozycję, przeznaczony do automatycznego pobierania ustawień z mobilnego internetu (nie WAP!) dla urządzeń firmy Nokia. Poczekaj, aż parafii wiadomość konfiguracji. Upewnij się, że nazwa punktu dostępu (APN) w nich się zaczęło z internet a nie wap, po czym włącz je. Jeśli wymagane jest podanie hasła, wpisz „1234”, a w przypadku, gdy nie będzie odpowiadał – „12345”.
2
Jeśli powyższy sposób można uzyskać tylko ustawienia WAP, skontaktuj się telefonicznie z działem pomocy technicznej operatora i poproś o przesłanie poprawnych ustawień. Wyjaśnij konsultanta, że chcesz korzystać właśnie z mobilnego internetu, a nie WAP. Nazwij nie tylko producenta urządzenia (Nokia), ale na pewno nie jego model. Gdy nadejdzie wiadomość konfiguracji, tak na wszelki wypadek sprawdź go przed aktywacją.
3
W przypadku, gdy operator odmawia udzielenia ci ustawienia dla internetu, nie przejdź do następującej stronie internetowej:http://mobile.yandex.pl/tune/.Wpisz swój numer telefonu i wybierz operatora i modelu urządzenia. Następnie aktywuj odebrany sms z ustawieniami jak wyżej.
4
W razie potrzeby dostosuj swój telefon ręcznie. W tym celu należy wybrać w menu opcję „Ustawienia” – „Konfiguracja” – „Ustawienia osobistej konfiguracji” (w różnych modelach lokalizacja tego miejsca mogą się różnić). W dodatkowym menu, dostępnym lewym przyciskiem funkcyjnym, wybierz opcję „Dodaj nowe” – „Punkt dostępu”. Nazwa punktu wymyśl dowolną. Włącz tryb „dane Pakietowe”. Wypełnij następujące pola: APN – internet.mts.ru (MTS), internet.beeline.ru (dla „Билайна”), internet (dla „Megafonu”). Pola nazwy użytkownika i hasła wypełnij równie: mts (MTS), beeline (dla „Билайна”), kaspersky (dla „Megafonu”). Utworzoną punkt ustaw jako domyślne dla wbudowanej przeglądarki internetowej, jak i aplikacji. Wyloguj się do internetu z wbudowanej przeglądarki i z dowolnego miejsca w aplikacji, po czym skontaktuj się telefonicznie z działem obsługi klienta i zapytaj, przez jaki APN korzystano. Jeśli powiedzą, że w obu przypadkach użyto APN do internetu, ustawienie można uznać za bardzo udane.
5
Jeśli w twoim regionie dostępna usługa abonamentu dostępu do internetu w устраивающей ciebie cenie, podłącz ją. Należy pamiętać, że w roamingu cena jednego mb jest bardzo wysoka, a nieograniczony dostęp nie działa.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.