Jak skleić cylinder

Samodzielnie wyprodukować cylinder nie jest łatwym zadaniem, które wymaga dokładności, cierpliwości i dobrych materiałów. Najczęściej materiał poglądowy w postaci figur geometrycznych używane przez artystów do pisania natury. Ale czasami układów przestrzennych figur stosuje się również i w rzemiośle, sztuce i projektowaniu.

Jak skleić cylinder

Trzeba

  • – 2 arkusze papieru budowy;
  • – klej PVA;
  • – pędzel;
  • – cyrkiel;
  • – linijka;
  • – nożyczki.

Instrukcja

1
Weź kartkę papieru i za pomocą linijki zmierz na nim prostokąt. Jego szerokość i długość powinna być równa korpusu przyszłego modelu.
2
Wytnij prostokąt możliwie delikatnie. Należy pamiętać, że wzorzec dla cylindra są wycinane bez zasiłku, a klejenie odbywać się będzie na styk.
3
Skręć prostokąt w kształcie obudowy i na krawędzi nanieść klej PVA. Połącz krawędzie cylindra i mocno ściśnij palcami. Nie zwalniaj wzorzec chwilę, aby klej zdążył wyschnąć. Ważne, aby był jak najbardziej płaski krawędzi klejenia aby prawidłowo zmierzyć średnicę podstawy.
4
Weź cyrkiel i z jego pomocą zmierzyć najbardziej powszechne odległość u podstawy obudowy. Wtedy dołączyć cyrkiel do linii i zanotuj ilość cm w obwodzie. Podzielić tę wartość do połowy i zainstaluj na циркуле wynikowy rozmiar.
5
Zrób dwa identyczne koła na drugim arkuszu papieru za pomocą cyrkla. Delikatnie je wyciąć bez prześwitów.
6
Weź korpus cylindra i dołączyć do niego pierwszy krąg. Upewnij się jeszcze raz, że części figury w kontakcie nie mają luzów. Umieścić koło na poziomej powierzchni i szczelnie połączyć go z obudową. Промажьте miejsce sklejenia obudowy i koła od wewnątrz klejem. Ważne jest, aby pamiętać, że podczas klejenia obudowa musi być mocno przymocowana do kręgu.
7
Wyciąć małe prostokąty w dowolnej ilości i przyklej je do wewnętrznej części stożka z tej strony, gdzie należy przykleić ostatnia podłoże. Cała trudność polega na tym, że dołączyć druga podstawa na przykład pierwszego nie możemy, tak jak podszewka stożka jest już zamknięta. Dlatego potrzebujemy wsparcia, które będą utrzymywać podłoże podczas klejenia. Jak tylko podpory do wyschnięcia, ustaw na nich pozostały koło i delikatnie проклейте produkt z góry. Poczekaj do całkowitego wyschnięcia.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.