Jak sadzić wyrostek kaktusa

Hodowla takich ciekawych roślin, jak kaktusy jest fascynującym zajęciem dla amatorów-ogrodników. Kaktusy są różne w swojej formie, kolorze, rozmiarze i kwitnienia. Prędzej czy później na dorosłej roślinie pojawiają się dzieci, które wymagają przeszczepu. Jak prawidłowo sadzić pędy kaktusa?

Jak sadzić wyrostek kaktusa

Trzeba

  • – garnek odpowiedniej wielkości;
  • – keramzyt;
  • – ogrodowa ziemia;
  • – duży piasek rzeczny;
  • – suche rozdrobnione liście.

Instrukcja

1
Na początku delikatnie oddzielić dzieci od rośliny macierzystej za pomocą czystego i ostrego noża. Trzeba to robić bardzo ostrożnie, aby na отростке przypadkiem nie pozostała część dorosłego kaktusa i odwrotnie. Ponieważ mogą one prowadzić do загниванию rośliny. Należy отсадку w najbardziej korzystny dla tego okresu – na wiosnę, w żadnym przypadku nie koniec lata.
2
Po udanej oddziału osuszyć knajpę, to zaleca się, w ciemnym i chłodnym miejscu w ciągu pięciu-dziesięciu dni. Kiedy cięcie dokładnie wyschnie, przejdź do укоренению. Ale najpierw przygotuj korzystne podłoże.
3
Kaktusy dość wymagający do garnka, w którym będą rosły. Rozmiar musi dokładnie pasować do systemu korzeniowego rośliny. Weź niewielką pojemność (gliny lub z tworzywa sztucznego, bez różnicy), na kilka centymetrów więcej dzieci w średnicy. W przypadku braku na dnie garnka otworów odwadniających, wykonanie ich za pomocą szydła, ogrzanego nad ogniem. W przeciwnym razie woda, застоявшаяся do korzeni, może doprowadzić do ich загниванию.
4
Do sporządzenia gleby, sprzyjający dla uprawy kaktusów, wymieszać w równych proporcjach ogrodową ziemię, duży piasku rzecznego i suche rozdrobnione liście. Na dnie garnka ułożyć warstwę keramzytu lub drobnego żwiru, będzie grać rolę drenażu. Następnie wypełnij garnek do krawędzi obręczy przygotowanym substratem i trochę ubić.
5
Za pomocą pokrętła zrobić dziurę w centrum ziemi i umieścić w niego oddzielone knajpę, mocno nie углубляйте. Z góry gruntu wsypać niewielką warstwę kamyk, a tym samym stworzysz warunki naturalne i zabezpieczyć ich głównego szyjki.
6
Postaw garnek z kaktusa na kilka dni w lepiej w cieniu, daj mu przyzwyczaić się do nowego miejsca zamieszkania. Produkować pierwsze podlewanie należy po tygodniu po posadzeniu i niewielką ilością отстоявшейся wody. Pamiętaj, kaktus – samotne roślin, dla niego zabójcze wilgoć w dużych ilościach.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.