Jak rysować jeźdźca

Rysować jeźdźca – jest dość trudnym zajęciem. Tutaj trzeba będzie przygotowanie w technice rysowania człowieka i konia. Przy czym oba te grafiki trzeba połączyć, a tu też ma swoje niuanse.

Jak rysować jeźdźca

Trzeba

  • Arkusz papieru, ołówka, gumki, materiały do pracy w kolorze.

Instrukcja

1
Aby rozpocząć, należy wybrać, w jakiej pozycji będzie figura konia i jeźdźca odpowiednio. Albo to będzie rysunek z spokojne spacery, albo z wyścigów konnych. Zobacz różne zdjęcia w internecie, aby lepiej wyobrazić sobie swój rysunek. Należy zwrócić uwagę na pozycję człowieka w siodle, jak u niego znajdują się nogi, ręce, plecy.
2
Po przygotowaniu umieść arkusz papieru pionowo lub poziomo i lekkimi akcentami набросайте wspólny rysunek. Określ położenie konia i jeźdźca. Na życzenie harmonogram części tła, scenerii. Następnie za pomocą zwykłego ołówka zacznij wykonywać bardziej szczegółowy szkic.
3
Lekkie linie wprowadź pozycję ciała konia, szyi, kończyn. Następnie „posadzić” na niej człowieka, określając pozycję pleców, rąk i nóg.
4
Dalej, stawiać sobie овалами i w kółko części ciała zwierzęcia i człowieka. Nie staraj się od razu narysować wyraźne linie, rysunek będzie jeszcze wiele razy się poprawić i udoskonalany w procesie. Nie zapomnij o proporcjach w ciałach obiektów.
5
Zacznij rysunek części z rysunku człowieka. Należy pamiętać, że spin jeźdźca powinny być proste, aby czuło się linia kręgosłupa, ale nie jest zbyt „выгибайте” swojego narysowanego człowieka. Tak samo należy pamiętać o prawidłowym lądowaniu – za galopujący, skoku jeździec pochyla się do przodu, aby utrzymać się w siodle, i w żadnym wypadku nie siedzi.
6
Stopniowo прорисовывая człowieka, schodząc poniżej, należy zwrócić uwagę i rysunkiem konia. „Сращивайте” między sobą owale, nadając im charakterystyczne cechy zwierząt – potężną szyję, stawiać sobie grzywę, określić położenie kończyn.
7
Za pomocą gumki usuń pomocnicze i ukryte linie. Teraz zaplanujcie części odzieży, a tak samo siodło, lejce, strzemiona i inne. Aby bardziej precyzyjnie przekazać części „mundury” konia (siodło, cinch, strzemiona, lejce i inne) – zobacz odpowiednie zdjęcia w internecie.
8
Doprecyzuj szczegóły tła, wprowadź precyzyjnie pierwszy plan. Następnie dokończ rysunek ołówkiem kreślenia różnych części – twarz jeźdźca, części odzieży, pysk konia, kopyta, ogon, i tak dalej.
9
Wybierz materiały do pracy w kolorze lub zakończeniu rysunek ołówkiem. Akcenty i pociągnięcia staraj się nakładać w formie. Nie zapomnij o cieniu i pierwszy plan obrazu.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.