Jak rysować ananas

Piękno i wygoda rysowania takich owoców jak ananas, polega na tym, że żadnych zasad nie ma. A proporcje i dość wolne płynne linie tego egzotycznego owocu pozwalają poradzić sobie z tym zadaniem nawet dla dziecka.

Jak rysować ananas

Trzeba

  • Arkusz papieru, miękki ołówek, farby i pędzle.

Instrukcja

1
Określ, w której części papierowego płótna zostanie umieszczony obraz. Aby później rysunek wyglądał harmonijny, należy zwrócić uwagę stosunek wielkości przyszłości ananasa z wielkości arkusza papieru. Zbyt mały ananas, namalowany w rogu, wygląda na miejscu. Dlatego w pierwszej kolejności należy zaznaczyć centrum papieru.
2
Очертите obwód egzotycznego owocu, jeszcze bez liści. Powinien on stanowić owal. Jeśli chcesz nadać swojej zdjęciu maksymalnie realistyczny wygląd, to warto zwrócić uwagę, że strony owalu nie muszą być idealnie równe. Górna część owalu powinna być nieco węższa niż jej podstawa, która od spodu wygląda lekko приплюснутым.
3
Расчертите obwód ananasa po przekątnej nierówne, lekko wklęsłych łuków, które powinny tworzyć romby. W rezultacie otrzymasz obraz, przypominający łuski ananasa.
4
Przejdź do obrazu liści. Należy pamiętać, że im ассиметричнее w stosunku do siebie będą znajdować się listki, tym bardziej naturalnie będzie wyglądać rysunek. Każdy liść ananasa stanowi podłużny trójkąt, z загнутой szczytem. Budowa żywicznych części ananasa w pewnym sensie przypomina to strukturę jedli. Прорисовывайте każdy liść, jeden po drugim, tak, aby ich podstawy zachodziły na siebie. Narysuj liście nie tylko na górnej ścieżce ananasa, ale i nieco poniżej, wypełnić górną część owalu.
5
Прорисуйте w każdym rombie, w prawym górnym rogu na bur w postaci ostrego trójkąta bez podstawy i nierówne stronami.
6
Ozdób gotowy obraz kolorowymi farbami.
Należy zwrócić uwagę
Liście ananasa u podstawy swego wzrostu nieco jaśniejsze niż w połowie żywicznych części.

Porada
Разукрашивая ananas, należy użyć techniki płynnego przejścia z jednego koloru w inny. W ten sposób można uzyskać najbardziej naturalny obraz.

logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *