Jak rozwijać pamięć muzyczną

Muzyczny pamięć — koncepcja syntetycznego, zawierające słuchowych, ruchowych, dotykową, emocjonalną pamięć. Jak i wszystkie zdolności, to nadaje się do znacznego rozwoju. Pierwowzorem takich zajęć stanowią zajęcia z rytmiką w przedszkolu, gdzie dzieci uczą się ruchu pod muzykę i jednocześnie rozwijają jego zdolności muzyczne.

Jak rozwijać pamięć muzyczną

Trzeba

  • – każde fonograficzne i urządzenie odtwarzające.

Instrukcja

1
Rozwijanie pamięci muzycznej, wykorzystał wszystkie składniki jej rodzaje pamięci. Naukowcy odkryli, że gdy człowiek słyszy muzykę, jego głosu związku odruchowo kurczą się, bezgłośnie reprodukuje rozpoznawalny ton. Użyj tej wskazówkę natury i śpiewaj powtarzamy jakąś melodię, lub przynajmniej jej część. Odsłuchaj dzwonek jeszcze raz i postaraj się odtworzyć jej głos całkowicie.
2
Użyj ścisły związek muzycznej i ruchowej pamięci: подвигайтесь w rytm muzyki, podkreśla ruchami ciała rytmiczny fundament dzwonki. Przeanalizuj rytmiczne składową dzwonki i spróbuj napisać do niej swój taniec. Wybierz na początek wystarczy prosty materiał, który powoduje określoną reakcję emocjonalną.
3
Zaangażowany w rozwój pamięci muzycznej w grupie, to znacznie zwiększy skuteczność zajęć. Porozmawiaj z kolegami, jak można dramatyzować któreś muzyczny tekst. Zabierz muzykę bez słów, aby nie przeszkadzały уяснению muzycznego sensu. Odsłuchaj i przeanalizuj emocjonalną składową muzyki, powiedz sobie, jakie obrazy powoduje, wymyśl i rozegraj własną małą skecz – etiuda.
4
Umieść drugą zadanie: wymyśl dramatyczny etiuda, mały skecz i dobierz do niego muzykę.
5
Rozwijaj emocjonalną pamięć: weź w ręce przedmiot przypominający wcześniej po przeżytej sytuacji (pamiątka, przywieziony z podróży, muszelkę z nadmorskiego kurortu). Pamiętaj wzrokową obraz, zapachy, wrażenia dotykowe, a następnie zapoznać się postawy i zrób ruchu, które robiłeś w вспоминаемой sytuacji.
6
Zbierz bibliotekę z ulubionych utworów i bawić się z przyjaciółmi w „jaka to melodia”. Nie zapomnij zaopatrzyć się nagrodami dla zwycięzców. Dopasuj słuchu melodii na instrumencie (fortepian, akordeon, klawiatura).
logo
Article Categories:
Muzyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *