Jak rozwijać нолину

Нолина – peso roślina niezwykłego wyglądu, z silnym pogrubienie w dolnej części pnia, za który nazywa się бутылочным drzewem, słonia nogą i бокарнеей. Wąskie, zaostrzone liście нолин zwykle rosną z wierzchołka łodygi i tworzą smakowitą, kulisty koronę. Taka wygląd i zdolność rośliny do pielęgnacji zrobili go szczególnie popularne.

Jak rozwijać нолину

Trzeba

  • – szeroki garnek;
  • – mieszanka ziemi do kaktusów.

Instrukcja

1
Należy zachować umiar w podlewaniu. Нолина jest засухоустойчивым rośliną i nie toleruje nadmiernej wilgotności gleby i powietrza. Latem (w okresie aktywnej wegetacji) podlewamy rośliny obficie i rzadko. Uważaj, aby woda nie stać w doniczce i palecie. Następne podlewanie należy wykonywać wyłącznie po wyschnięciu ziemnych śpiączki. W okresie zimowym (faza spoczynku) podlewamy rośliny rzadziej. Pamiętaj, нолина nie znosi częste опрыскиваний i wilgotnego powietrza, dlatego nie warto umieszczać na przystanku autobusowym w pobliżu nawilżaczy powietrza i w łazience.
2
Stwórz dla нолины umiarkowane oświetlenie pośrednie. Jeśli masz możliwość, spróbuj umieścić garnek na oknach, wychodzących na stronę południową. W letnie dni притеняйте roślinę przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. W zimie można utworzyć dodatkowe oświetlenie lampy światła dziennego.
3
Przestrzegać temperatury preferencje нолины. Latem utrzymywać temperaturę w granicach 20-22 ° C. w Zimie umieścić garnek w bardziej chłodnym pokoju. Nie należy umieszczać roślin w pobliżu grzejników.
4
Przeszczep należy wykonywać wiosną w miarę wzrostu rośliny. Młodzi нолины, u których zamiast łodygi są tylko шарообразное zgrubienie, są przesadzane razy w roku. Duże okazy są przesadzane przez 3-4 lata. Wybierz szeroki, ale płytki garnek, gdyż korzenie нолин rosną tylko w szerokości. Na dno garnka wsypać dobry warstwę drenażu z drobnego keramzytu. Podczas przeładunku nie pogrzebać broń – cebulę więcej niż dwie trzecie. Jako podkładu należy używać mieszanki gleby dla kaktusów lub weź nie jest zbyt podatny огородную ziemię z piaskiem.
5
Karmienie spędzić rzadko. Lepiej użyj płynne nawożenie mineralne, rozwiedli się dwa razy od podanej na opakowaniu normy.
6
Chroń нолину przed szkodnikami – pająk roztocza mieszkanie i szczytówki. Aby zapobiec pojawieniu się tych szkodników nie utrzymywać rośliny w zbyt ciepłych i zbyt suchych warunkach.
Należy zwrócić uwagę
Pamiętaj, że liście meksykańskiej нолины lubią „jeść” koty.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *