Jak rozwiązywać zadania z prawa administracyjnego

Zadania, które trzeba umieć rozwiązywać nie tylko studentom matematycznych i fizycznych wydziałów, ale i prawników. Ich zadania różnią się od tych, które są używane w naukach ścisłych. i wymagają jego metodologii rozwiązania. Dotyczy to, na przykład, do zadań według prawa administracyjnego.

Jak rozwiązywać zadania z prawa administracyjnego

Trzeba

  • – podręcznik prawa administracyjnego;
  • – zbiór aktów prawnych odpowiedniej zadaniu okresu.

Instrukcja

1
Przeczytaj uważnie warunki zadania. Zacznij rozwiązanie z definicji prawnej podmiotu prawa, czyli jednego czy kilku aktorów. na Przykład, w przypadku, gdy sklep nie dał się kupującym kontroli, to on będzie podmiotem prawa.
2
Sprawdź, co będzie przedmiotem stosowania prawa. Na przykład, w przypadku zakwestionowania dwoma instytucjami prawa do lokalu ostatnia stanie się tym obiektem. Następnie trzeba określić podstawę wystąpienia relacje między podmiotami prawa. Może to być, na przykład, handel.
3
Z całej tej informacji powinna być struktura stosunku prawnego. W zadaniu może być ich kilka, i należy je rozwiązywać indywidualnie. W zależności od wymagań danego nauczyciela, konieczne może zapisać wynikowe dane. Ale w niektórych przypadkach nauczyciele tego nie wymagają, i im dość prostego rozwiązania zadania.
4
Wybierz dla każdego stosunku prawnego prawodawczą normy odnoszące się do niego. Należy pamiętać, że może ona znajdować się nie w jednej, a w kilku artykułach ustawy. Norma powinna zawierać w sobie hipotezę, czyli rzekomą sytuację. w której stosowana jest norma. Również w niej musi być podana dyspozycja – część normy, która opisuje to, jak powinna być stała sytuacja. W końcu trzeba dać informacje o sankcjach, czekających za naruszenie normy. W szczególnych przepisów dyspozycja i sankcja mogą być podzielone na różnych artykułów. W tym przypadku należy podać wszystkie, w których zawiera norma.
5
Poprawnie zastosować daną normę prawną. Często do zadań wybierane są nietuzinkowe przypadki, w których norma stosuje się nietypowo. Przykładem w prawie administracyjnym może służyć stosowania prawa w okresie przyjęcia nowych norm prawnych. W tym przypadku należy zwracać uwagę na datę przestępstwa. To ona decyduje, jakie prawo w tym przypadku będzie używany, ponieważ ustawa nie ma mocy wstecznej.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.