Jak rozebrać aparat

Намучившись z wyborem odpowiedniego aparatu cyfrowego, nie spiesz się zbytnio ociągać się. Sytuacja na rynku towarów jest taka, że od zakupu „kota w worku” nikt nie jest bezpieczny. Nawet od producentów renomowanych marek sprzętu cyfrowego można się spodziewać niespodzianek. Na przykład, istotne jest wypaczony aparatów marki CANON jest to, że konstrukcja obiektywu zupełnie nie ma ochrony przed dostaniem się kurzu na wewnętrzną część soczewki, a to oznacza, że trzeba rozebrac aparat

aparat

Trzeba

  • w rzeczywistości aparat, śrubokręt krzyżakowy, szczypce, miękka ściereczka do optyki

Instrukcja

1
Tak samo użytkownikami sporządzona lista innych awarii, które są niemożliwe lub zbyt kosztowne rozwiązania w serwis ośrodkach. Dlatego jest coraz więcej rodzimych rzemieślników, gotowych samodzielnie usunąć usterki, lub przynajmniej spróbować.
2
Tak więc, jeśli zdecydujesz się rozebrać aparat, oto przykładowy schemat dla firmy Kodak. Odkręć wszystkie śruby, należy najpierw zdjąć tylną obudowę, delikatnie odłączyć szlak, wiodący do wyświetlacza LCD, a następnie przednią.
3
Następnie odkręcić środkową kartę, wyjmij kartę pamięci, podwozie z akumulatorem schowkiem, wyjąć matrycę, a następnie zespół optyczny. Rozładuj kondensator, wyjmij moduł lampy błyskowej. Oto skromna lista wszystkich elementów urządzenia.
4
Jeśli chcesz, możesz mieć problemy z optyką. Ale, nie mając odpowiedniego doświadczenia lub wykształcenia, lepiej zbytnio nie angażować. Również uwzględnić stosunek poziomu swojej wiedzy i złożoności projektu. W zasadzie, szczegółowy schemat szczegółowo opisana w instrukcji do każdego aparatu.
Należy zwrócić uwagę
Pamiętaj o tym, że jeśli urządzenie jest na gwarancji, a ty otworzono go samodzielnie zamiast tego, aby zaliczyć w certyfikowany serwis to gwarancja wygasa automatycznie. Ryzyko wszystkich uszkodzeń ponosi wyłącznie użytkownik.

Porada
Bądź szczególnie ostrożny z optyką, nie należy dotykać soczewki ramionami i po raz kolejny trzeć. Jeśli palce pozostają na szkle, skorzystaj ze specjalnych спреями.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.