Jak radzić sobie z otyłością

Otyłość nazywają nagromadzenie nadmiaru masy ciała w wyniku braku równowagi między энергоемкими substancjami pochodzącymi się do organizmu z pożywieniem i wydatkowanie energii. Otyłości sprzyja proste przejadanie się, zaburzenia przemiany materii, „opóźnienie” uczucia sytości, mała aktywność fizyczna, stres i przyzwyczajenie go „dżem”, produkty typu „fast-food”, obfitująca w tłuszcze i łatwo усвояемыми w węglowodany, predyspozycje dziedziczne. Otyłość to problem, poradzić sobie z której samodzielnie mało komu się udaje.

Jak radzić sobie z otyłością

Trzeba

  • – otręby;
  • – jagody jałowca zwykłego;
  • – czosnek zwyczajny;
  • – wino białe gronowe.

Instrukcja

1
Przy pierwszych oznakach pojawienia się nadwagi, należy zwrócić się do lekarza o poradę. Jeśli nadwaga towarzyszy wzrost ciśnienia tętniczego krwi, wizyta u lekarza nie można odkładać na czas nieokreślony.
2
Lekarz-endokrynolog zaleci przeprowadzenie biochemicznych badań krwi, w tym na hormony i lipidy, i, na podstawie wyników badania, pomoże ci wybrać kompleks działań, które pomogą uporać się z otyłością.
3
W taki program na pewno wchodzi niskokaloryczna dieta, przyjmowanie leków poprawiających proces metabolizmu w organizmie, regenerujących przemianę materii, obniżają przyswajanie tłuszczów przez organizm. Możliwe jest wykonanie próżni i антицеллюлитного masażu, kosmetycznych okładów, fizjoterapii itp.
4
Nie jest tajemnicą, że zabiegi tego rodzaju przyjemność nie jest tania i większość ludności nie do końca są dostępne. Więc polegać tylko na medycynę nie warto. Walka z otyłością jest możliwe, tylko trzeba pragnienie, aby być zdrowym i wykonanie szeregu zasad.
5
Zacznij od rezygnacji z posiłku po 6 pm. Należy unikać spożycia ziemniaków z mięsem i tłuszczami. Świeże pieczywo zastąp tartą z czarnego chleba.
6
Koniecznie włącz do diety otręby. Zacznij z 3 łyżeczek dziennie, заваренных wrzącą wodą. Stopniowo zwiększyć spożycie do 4-5 łyżek dziennie. Po miesięcznego kursu odbioru w tej dawce, należy zmniejszyć do 3 łyżek dziennie stale.
7
Owoce morza, a przede wszystkim – kapusta morska, powinny codziennie znajdować się w diecie. Staraj się całkowicie wyeliminować tłuszczów zwierzęcych, zastępując je roślinnymi.
8
Nie zwiększając aktywność fizyczną, nie można walczyć z otyłością. Zacznij od 10-15 minutowych spacerów w średnim tempie, aż do pojawienia się uczucia zmęczenia, stopniowo zwiększając obciążenie. Skonsultuj się z lekarzem, jakimi rodzajami zajęć sportowych można jeszcze robić w zależności od stanu zdrowia twojego organizmu.
9
Skorzystaj środkami medycyny ludowej, pomaga poradzić sobie z apetytem i нормализующими przemianę materii w organizmie. Przygotować w następujący sposób. Weź 50 g rozdrobnionych owoców jałowca zwykłe i jedną głowicę średniej wielkości czosnku, obrane i posiekane. Umieść składniki w litrowa puszkę i zatokę litrem białego wina z winogron, pozostawić w chłodnym miejscu na 10 dni. Filtrując, take 45 ml 2 razy dziennie przez 40 minut po posiłku.
10
Codziennie pić co najmniej 2,5 litra wody destylowanej lub rozmrożone zorganizowany. Również codziennie w ciągu 3 miesięcy należy przyjmować nie mniej niż 300 ml mieszanki soków warzywnych – морковного, свекольного, сельдерейного, ogórkiem, dyni, кабачкового.
Należy zwrócić uwagę
Otyłość jest chorobą, przyczyniających się do rozwoju nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu drugiego, udaru mózgu, miażdżycy, dny moczanowej i innych bardzo groźnych chorób. Mało tego, otyłość – przyczyny trudności adaptacji społecznej w społeczeństwie, co często staje się przyczyną zaburzeń psychicznych.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.