Jak przywrócić wzrok

Większość informacji o otaczającym świecie czerpiemy dzięki wzroku. Jednak nie wszystkie są w stu procentach wzrokiem: około jedna trzecia część ludności na świecie ma problemy ze wzrokiem. Na szczęście wzrok można odzyskać na różne sposoby, a co to jest, czytaj dalej.

Jak przywrócić wzrok

Trzeba

  • Jeśli zdecydujesz się przywrócić wzrok bez interwencji chirurgicznej, trzeba tylko wytrwałości i cierpliwości.

Instrukcja

1
Jeśli pogorszenie widzenia tylko niewielki, więc sprawę można poprawić regularnymi masażami i kąpielami. Masaż będzie miało pozytywny wpływ na krążenie krwi, na nerwy. Najprostszy wariant masażu dla oczu – to odbiór „dwa palce”. Należy go wykonywać wskazującym i środkowym, jakby malując nimi ósemki(na dolnej krawędzi oka ruch do nosa, na górnej krawędzi oczy – nad brwiami). Ruchu trzeba powtarzać 8-16 razy.

Pomoże rozładować napięcie zjeżdżalnia zabieg, warto tylko po wysiłku zanurzyć twarz w zimnej wodzie kilka razy(przy czym za każdym razem nurkować na 3 lub 4 sekundy).

2
Aby podejście było kompleksowym, trzeba się do powyższych procedur dodać jeszcze i ćwiczenia dla oczu. Jednym z najstarszych jest ćwiczenie, rotacji oczami. Ja aktywuje krążenie krwi w okolicy oczu, wzmacnia tzw. окологлазные mięśnie, łagodzi zmęczenie.

Oto kilka prostych ćwiczeń, które pomogą ci odzyskać wzrok: 1. Patrz w górę, w dół, a następnie w prawo, w lewo, nie odwracając przy tym głowę. 2. Zamknij oczy, a potem szeroko otwórzcie je wykonać 5-6 razy w odstępie pół minuty). 3. Obrócić oczy na kole(najpierw w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a następnie przeciwko).

3
I wreszcie trzeci etap – operacja korekcji wzroku. Jednak w tym przypadku istnieją pewne zastrzeżenia. Na przykład, do zabiegu zalecane dla tych, kto już osiągnął 17-18 lat(ponieważ w młodszym wieku obserwuje się wzrost gałki ocznej). Laserowej korekcji bać się nie warto, odbywa się to bez znieczulenia( tylko w oczy zakopywane specjalne krople, które pozwalają wykonać operację w ciągu 5-6 minut). Wstępnie należy przejść diagnostykę, wydobyć wszystkie niuanse, skonsultować się z lekarzem. Warto zauważyć, że procedura ta stała się przełomem w dziedzinie okulistyki w ciągu ostatnich 25 lat i dała szansę zobaczyć milionom ludzi.
Porada
Jeśli nie wiesz, co zrobić, to najlepiej zwrócić się do specjalisty, on zaleci odpowiednie leczenie i dobierze indywidualną terapię.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *