Jak zepsuć wzrok

We współczesnych warunkach życia zepsuć wzrok można bardzo łatwo. Wiele osób boi zmniejszyć ostrość widzenia i stosują wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby do tego nie doszło. Ale istnieje kategoria ludzi, dla których pogorszenie widzenia – to zbawienie. Na przykład, mężczyźni z niskim wzrokiem zwalnia się od służby w armii, więc dla chłopców wieku poborowym noszenie okularów staje się celem samym w sobie.

Oko – narząd bardzo wrażliwe na negatywny wpływ

Instrukcja

1
Łatwy i przyjemny sposób, aby szybko obniżyć wzrok – oglądanie telewizji. Odległość od oczu do ekranu należy zmniejszać stopniowo, gwałtowny ruch do samego ekranu spowoduje ból w oczach i zaczerwienienie. Jeszcze jedno osiągnięcie współczesnej nauki – komputer. Zmniejszenie ostrości wzroku za pomocą niego być może nie tylko z powodu bliskiego położenia monitora do oczu, ale i dzięki zestawowi tekstu na klawiaturze w ciemnym pomieszczeniu.
2
Starożytny sposób na zmniejszenie widzenia było czytanie dużej ilości literatury. Wzmocnić negatywny efekt można, jeśli czytać książki, gazety i czasopisma w transporcie. Drżenie cały czas sprawia, że linie „skakać”, oczy szybko męczą się i wzrok traci ostrość. Czytanie literatury w warunkach półmroku również mocno nabija wzrok. Ten sposób lepiej używać, począwszy przeczytanie jeszcze przy świetle. W końcu będziesz rozróżniać litery i nie zauważyć, że oczy coraz bardziej zaczynają się wysilać.
3
Dodatkowymi działaniami, które pomogą zmniejszyć ostrość widzenia, są używki i monotonne posiłki. Palenie i alkohol utrudniają zasilanie oczu, a brak w organizmie wszystkich niezbędnych minerałów i witamin prowadzą do awarii w pracach organów, w tym do obniżenia.
4
Negatywny wpływ na oczy ma także przemęczenie i brak snu. Wizyta w klubach i przebywanie w прокуренном pomieszczeniu, kolorowa iluminacja – to elementy życia nocnego dużej ilości młodzieży, które prowadzą do znacznego pogorszenia widzenia.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.