Jak przykleić magnes

Gdy pojawia się pragnienie, aby upiększyć magnetyczną tablicę lub drzwi lodówki, zawsze przypominają niezbędne magnesy. Ile ciepła i czułości w tym, że zrobione własnymi rękami. Jeśli masz zbioru, ulubione zdjęcie lub kreatywny plakat do dekoracji, to w przypadku małych – przykleić magnes.

Jak przykleić magnes

Trzeba

  • – magnes
  • – klej „Moment uniwersalny”
  • – skórka lub piłowanie paznokci (grit 80)
  • – dwustronna taśma
  • – alkohol, aceton lub rozpuszczalnik
  • – wacik

Instrukcja

1
Starannie przygotuj powierzchnię, do której należy przykleić magnes. Jeśli to gips (alabaster), usuń wszelkie nierówności i wystających wcięcia. Zrób to za pomocą płytkiej skórki (papierem ściernym) lub pilnik do sztucznych paznokci (grit 80). Przesuń tylko w jedną stronę podczas jazdy „tam i z powrotem” gips może pękać. Gdy magnes jest wymagane przykleić do drewna lub plastiku, oczyścić powierzchnię. Nanieść niewielką ilość alkoholu / aceton / rozpuszczalnika na wacik i przetrzyj nim miejsce. Pozostawić do wyschnięcia na własną rękę. To samo zrób z magnesem (jeśli będzie się przyklejać na klej).
2
Gdy magnes jest wymagane przykleić do drewna lub plastiku, oczyścić powierzchnię. Nanieść niewielką ilość alkoholu / aceton / rozpuszczalnika na wacik i przetrzyj nim miejsce. Pozostawić do wyschnięcia na własną rękę. To samo zrób z magnesem (jeśli będzie się przyklejać na klej).
3
Aby przykleić magnes samoprzylepny, wyciąć kawałek wymaganej długości. Pamiętaj, że przy takim postaci klejenia produkt musi być bardzo lekki. Na przykład, mały magnes na lodówkę lub zdjęcie. Zdejmij folię ochronną z paska magnetycznego, przyłóż ją do przygotowanej na produkcie miejsca. Przytrzymaj kilka sekund.
4
Cienka taśma magnetyczna również jest przeznaczona do przyklejania do płuc płaskim wyrobom. Nie ma na nim самоклеющегося warstwy, dlatego, w zależności od potrzeb, można użyć albo dwustronna taśma lub klej. Jeśli wybrali klej należy nanieść prążki falistą linią od początku do końca magnesu. Nie stosuje się raz do produktu, potrzymaj na powietrzu w ciągu 10-15 sekund. Mocno dociśnij do przygotowanej miejsca. Poczekaj jeszcze z 20-30 sekund. Nie należy używać produktu w raz lepiej – na następujące dobę.
5
Dla ciężkich produktów z drewna lub tworzyw sztucznych używane są zwykłe magnesy. Mogą one być różnej grubości i kształtu. Aby przykleić taki magnes, wstępnie oczyścić powierzchnie z kurzu, tłuszczu i zanieczyszczeń. Nałóż trochę kleju na powierzchni magnesu. Jeśli masz dokładnie wydzielone miejsce na produkcie, można nanieść klej na niego.
6
Nie należy od razu dać trochę kleju uporać się z powierzchnią, 15 sekund. Przyłóż magnes do produktu, mocno dociśnij. Potrzymaj tak przez 30 sekund. Jeśli produkt nie jest kruche, to umieścić z góry na dobę coś ciężkiego dla lepszego efektu utrwalania. Po upływie tego czasu delikatnie unieś press, sprawdź zamocowania magnesu.
Porada
Aby uniknąć brzydkich plam z kleju najlepiej użyć „Moment uniwersalny przezroczysty”.

logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.