Jak przycinać stare jabłonie

Jeśli macie stary ogród, jabłoni w którym słabo owocują i młodych przyrostów gałęzi nie, nie spiesz się, aby wycinać drzewa. Minie sporo czasu, aż rozwijać nowe owocujące drzewa. Spróbuj silnego przycinania odmłodzić stare jabłonie. To nie tylko znacznie poprawi stan drzew, ale i przyczyni się do wyrażenia dobrego owocowania.

Jak przycinać stare jabłonie

Trzeba

  • – sekator z długimi uchwytami, piła;
  • – ogrodowy opcje;
  • – drabina.

Instrukcja

1
Należy sprawdzić, czy drzewa w ogrodzie. Wybierz dla odmładzającą przycinania tylko zdrowe jabłoni. Nie zapisuj drzew dotkniętych nowotworem, z głębokimi uszkodzeniami штамба i разламывающейся koroną. Przy tym усыхающие i gołe gałęzie – nie jest powód, aby pozbyć się drzewa, bo to nie choroba, a oznaki starzenia się. Zostaw te jabłoni, jakość owoców, które lubisz. Także weź to pod uwagę i drzewa, które będzie można перепривить.
2
Rozpocząć przycinanie w okresie spoczynku roślin wczesną wiosną. W tym czasie pokrój drzewa jest dobrze widoczny i ogrodnikowi łatwiej pracować. Przygotuj narzędzia do przycinania: sekatory, piły, drabiny.
3
Zacznij pracę z usuwania dużych gałęzi. Najpierw wyciągnij wszystkie uschnięte gałęzie. Lepiej je ciąć „na ring” (u pnia). Należy maksymalnie rozjaśnić koronę. Do tego pozbyć się, rozbitych i nieprawidłowo rosnących pędów (skierowane do środka korony). Należy przestrzegać zasady: lepiej usuń dwie-trzy duże gałęzie, niż ciąć wiele małych.
4
Należy sprawdzić, czy drzewo i wybierz główne duże szkieletowe gałęzie. „Podnieść koronę” jabłoni – usuń wszystkie opadające gałęzie, tak aby między podłożem a dolną powierzchnią korony zostało przestrzeń o wysokości nie mniejszej niż 80-100 cm możliwość cięcia zgodnie z zasadą соподчинения: główny konar powinien być dłuższy, niż jego rozgałęzienia. Jeśli drzewo jest bardzo stary, to wyciągnij dwie trzecie długości gałęzi. Pamiętaj, że w tym przypadku trzeba będzie tworzyć nową koronę z волчковых pędów.
5
Należy zmniejszyć koronę starego drewna. W wyniku jego wysokość zmniejszy się o metr. Aby to zrobić, usuń górną część tułowia ze wszystkimi dużymi konsekwencjami. Górne gałęzie cięcia łodyg nad bocznymi konsekwencjami, rosnącymi na zewnątrz.
6
Wyrównaj podarte plastry nożem i nałożyć na nich cienką warstwą ogrodowy opcje. Usuń przycięte gałązki. Dobrze opiekuj się jabłkami, po poważne cięcia. Czas spędzasz środki ochrony przed szkodnikami, należy utrzymywać ziemię wokół pnia w czystym od chwastów postaci.
7
Często u podstawy starych szkieletowych gałęzi tworzą młodzi silnie rosnące pędy – bąki. Niefortunnie umieszczone i słabe skracanie „na ring”, a z pozostałych przycinaniem tworząc nowe gałęzie szkieletowe.
Porada
W okresie letnim śledź pędy wznowienia, pojawiającymi się w pobliżu dużych спилов. Nie wolno dopuścić do wzrostu gałęzi-konkurentów. Obserwuj młodych pędów, na czas cięcia łodyg wszystkie słabe i zagęszczające.

logo
Article Categories:
Sad i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *